Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumit lehet-e alufelnire...

Cobain kérdése:

Téli gumit lehet-e alufelnire szerelni?

Figyelt kérdés
Gyári alufelni van a kocsinkon és most téligumit szeretnék venni, de kell-e hozzá lemezfelni vagy sem? Valaki azt mondja mindenképp, valaki azt, hogy jó az, ha az alufelnire rakatom rá a gumit!

2017. szept. 1. 10:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Minsőgéi hőgumi...

Grat.

Próbálj emelkedőn felmenni,amikor rá van fagyva.

Sajna, ez nem így van.

Ha nincs tapadás akkor lényegében lehet jó gumid,ha nem tapad meg...

Ismerősöm Torsen összkerék Quattro audiján is Pirelli S Zero 2 XL gumik vannak ~34e /db kedvezménnyel,magába 40e.

Összkerék,prémium 17-es max széles (ami befér) ,és mégis megcsúszott.

A hólánc:kisebb egységnyi felületre nehezedik a súly,sok ponton,lényegében belemarja magát a hóba,jégbe.

2017. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kedves előző, rendben, aláírom, de mi az a " minsőégi hőgumi"? :-)
2017. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Összkerék,prémium 17-es max széles (ami befér) ,és mégis megcsúszott. "

"A hólánc:kisebb egységnyi felületre nehezedik a súly,sok ponton,lényegében belemarja magát a hóba,jégbe."


Pont ezért nem szoktak 17-es felnit használni télen, csak 16-ost. :)

A hólánc miatti lakkleverődés is fontos szempont abban az esetben ha tényleg olyan helyen használja valaki az autót, ahol télen rendszeresen láncolni kell. Egy két eldugott hegyvidéki falut leszámítva Magyarországon az életben nem kell láncolni az utak 98%-án. :D

2017. szept. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

11#vagyok ,8-as írta a hógumit arra reagáltam.

Igen 17-es,vele vette ,és vett rá lemezt,miután rájött,hogy kell a lánc.

2017. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Inkább ne menjen fel az emelkedőn az Allroad quattro, minthogy acélfelnit tettem volna alá... El sem tudom képzelni, milyen csúnyán nézhet ki egy Allroad quattro lemezfelnikkel.
2017. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen autod van, de lehet olcsobban jossz ki, ha veszel acelfelnit, es akkor nem kell cserelgetni, az a guminak sem tesz jot.

Enis telen alufelnit akartam felrakatni, hogy telen is nezzen ki valahogy az auto, de a felnis lebeszelt rola, mivel az acel nehezebb, igy az jobb telire, + az alufelni konnyebben serul. Egy jo disztarcsa kell ra, es kesz. :)

2017. okt. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15

Akinek valóban van quattrója, az nem így gondolja, aki meg csa trollkodni jár ide, és az amúgy is kevés eszét osztani, az meg ír ilyen hülyeségeket.

Inkább ne menjen fel a hegyre... aha, csak az a bibi, hogy a gazdéja fent lakik. És akinek az autója használati tárgy, és nem vágyálom, az bizony felteszi rá a lemezfelnit, hóláncot.

2017. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem egy Audi A6 Avant Quattrom van, összességében már a harmadik quattró Audim. Szóval van egy csöpp fogalmam róla, mondjuk igaz, nem hegyen lakom. Nekem télen is 18-as 5 küllős aulfelni van az autó alatt, széles gumival. Ha hegyet akarnék mászni vele, akkor biztos jobb lenne egy kisebb kerék, keskenyebb gumival, de hogy az acélfelninek nincs köze ehhez, az is biztos. Jó téligumival pedig egy quattróra soha nem kell láncot szerelni, csak ha ónoseső van, de akkor meg lánccal sem fog felmenni.
2017. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!