Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chevrolet Lacetti-ben ugyanaz...

Chevrolet Lacetti-ben ugyanaz az 1.4-es és 1.6-os motor van, mint az Opel Astra-kban?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek a Lacetti-k, de nem tudom, hogy milyen motorok vannak bennük pontosan. Anno a Daewoo Lanos-ban Opel motor volt, igazi strapabíró gépek voltak.


A Lacetti motorokra E-tec van írva. Ez egyet jelent az Opel Ecotec motorjaival?



2017. szept. 3. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem ugyan az.
2017. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
GM konszern, valami közük biztosan van egymáshoz...
2017. szept. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismétlem, nem ugyan az a két motor, csak nagyon hasonló, mivel az Ecotec motorokat a koreaiak egy kicsit "átszabták".
2017. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagyis én is jól írtam, hogy van köze a kettőnek egymáshoz. Ami ugye nem azt jelenti, hogy a két motor megegyezik.
2017. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan. :D Amúgy megbízható, egész jó karakterisztikájú motorok, de enni szeretnek. :D (1.4 Lacetti tulaj már 10 éve)
2017. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Utolsó, és mik a tapasztalataid magáról a Lacetti-ről? Meg vagy vele elégedve? Esetleg tudsz valami típushibáról, amire érdemes odafigyelni vásárlás előtt? A hétvégén készülök megnézni egyet, és szeretnék minél jobban rákészülni a dolgokra.

2017. szept. 5. 22:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Lekopogom (kopp kopp), eddig még nem volt semmi komoly vele. Most nyáron lett egy vízcső javítva, mert a fém bilincs rajta elrohadt, és kivájta, ami így engedte a vizet. 1-2 típushibája van, de azok általában nem nagy dolgok. Például a kilincs belső felén lekopik a festék, a kipufogódob már kb 1,5-2 éves kora óta ronda a rozsdától, a klíma panelnál 1-2 forrasztás eloxidálódik, autóvillamosságis 5 matyiért megcsinálja általában. Ezek a motorok a motorolajat nem eszik (legalább is nem hallottam még róla), némelyik 5 ajtósnál a hátsó ajtóban az ablakmosó cső megtörik, és eláztat mindent (szó szerint folyik a víz a hátsó ajtóból), és a vezetékeket se kíméli. Ilyenkor a központi zár is meg tud hülyülni sajnos. Amúgy javaslom a Magyar Daewoo-Chevrolet Klubbot facebookon. Ott még több mindent megtudhatsz. Ha sikerül egy jó autót kifognod, akkor nagyon jól jársz vele :). (1.4-es motor szerintem kevés, 1.6 a legjobb, az 1.8 nem sokkal érződik erősebbnek az 1.6-ostól, és ez mellett megbízhatóságból sokkal rosszabb, valamint többet is fogyaszt.)
2017. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!