Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez az állítás tényleg igaz az...

Ez az állítás tényleg igaz az automata váltókra?

Figyelt kérdés

"Kanyarodás


Az automata váltók gyakran felkapcsolnak, mikor a kanyarhoz érve csökkentjük a gázpedál nyomását, ami azt eredményezheti, hogy a kanyart gyorsabban vesszük be, mint szeretnénk.


Ennek elkerülése érdekében, mielőtt a kanyarhoz érünk, finoman gyorsítsunk.


Így az automata váltó alacsonyabb fokozatba fog váltani.


Ha sok a kanyar az úton, tegyük a 2. vagy 3. helyzetbe a váltót."


[link]



2017. szept. 4. 17:53
 1/10 anonim válasza:
100%

"Az automata váltók gyakran felkapcsolnak...kanyart gyorsabban vesszük be"


na most ezt én sem értem: ha elveszed a gázt, akkor nem vissza kellene kapcsolni (lefelé,alacsonyabb fokozatba kapcsolni)? és ekkor fogna a motorfék

2017. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem,vagy hülyeséget irkálnak itt.

Ha csökkentjük a sebességet akkor a váltó vissza kapcsol !!!

Érted ???

2017. szept. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy felkapcsol de ha visszavetted a gázt akkor tuti nem fog gyorsulni hanem lassulni. Mivel motorfék amúgy sem érezhető az autómatánál úgyis fékkel kell lassítani a megfelelő sebességre a kanyarodáshoz.

Elég nagy hülyeség amit ott össze írtak ezzel kapcsolatban.

2017. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Talán a buszoknál igaz.
2017. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
100%
mind a négy mondat baromság,plusz a 2. üti az elsőt.de azért jó volt elolvasni és nem is volt hosszú.
2017. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi hülyeséget négy mondatba zárva régen láttam :) de sajnos még veszélyes is - "mielőtt a kanyarhoz érünk, finoman gyorsítsunk" a szalagkorlát túloldalán meg hívjuk az assistance-t, mi?
2017. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy baromság.

Elveszd a lábad a gázról, finoman fékezel. A váltó meg pakol ahova kell, de megsúgom lefele fog.

2017. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Nos, tényleg sok váltó gázelvételkor még feljebb is pakolja a fokozatot, mert azt hiszi, hogy nem akarsz tovább gyorsítani, és akkor leengedi alacsonyra a fordulatot. Na de ilyen kreténség, hogy kanyar előtt gyorsítsunk??
2017. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De ahogy elkezdi nyomni a féket vissza is vált, szóval az egész hülyeség. Legalábbis az enyém működik normálisan, pedig egy 20 éves őskövület.
2017. szept. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget. Ha így kanyarodnék, kb 50%kal nagyobb lenne a kanyarsebességem. Akkor kapcsol vissza, ha kb 50%-ig benyomom a gázpedált, de akkor meg intenzíven gyorsít is.

Lassít, fék, kanyarodik, gyorsít. Nincs ebben semmi különleges

2017. szept. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!