Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy dízel autó vásárláskor a...

Egy dízel autó vásárláskor a motortérből milyen hangokra kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Milyen hangnak nem kell ott lennie? Az rendben van hogy az állapotot, üléseket, kormányt meg kismillió egyéb dolgot megnézni, motorról az olaj az oké hogy nehogy eressze de egyéb, turbó hiba vagy bármi más esetén valami olyan hang van aminek nem kell ott lennie?
2017. szept. 5. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Bocsánat de egy kicsit kritizálnom kel a kérdésedet.

Igaz, hogy ez az az oldal ahol mindent meg szabad kérdezni, na de most komolyan, egy hangot hogyan írjak le?

Írjam azt , hogy a felső C hangra figyelj oda ! Így tudni fogod, hogy én mire gondoltam, azaz mit szerettem volna neked mondani? Na látod !

Hogyan írjam le neked a normál és a hibás turbó hang közötti különbséget? Mondhatnám azt , hogy a rossz turbó hangja, fütyüléses, süvítős hanghoz hasonlóan hangzik. Na de lehet az is , hogy a fütyüléses,sivitó hangot a generátor csapágya adja (mert az is rossz, elromlott vagy a végét járja) de lehet , hogy csak a turbó valamelyik cső laza és a fals levegő szívás adja ezt a fütyülős hangot.

Vezérmű tengely hangját hogyan írjam le? Mert annak is van , szokott hangja lenni , meg még sok minden másnak is lehet hangja a motortérben.

Basszus nem tudok neked értelmes választ adni, azaz leírni.

2017. szept. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Ha kotkodácsolást hallasz onnan az nem jó. Akkor tyúkólnak használták az autót.
2017. szept. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem csak dízelre igaz, hanem mindre: ha a fordulatszámtól független, zajt hallasz, akkor az LEHET probléma miatt is.


Nekem pl. furdulattal nem egyenarányos (szakszervizes szerint szíjszerű) suhogás volt az első. Később kiderült, hogy klímakompresszor, nem szíj. Kompresszor csere.


Második, hasonló susogás, szintén szjra emlékeztető. Kiderült, hogy külső szíj feszítő görgő, mely talán a szivárgó vízmpatömítés miatt kezdett kell hangoskodni. teljes vezérlés csere.


Nekem szerencsére csak ennyi volt.


Minden megtekintáskor én elsőre a hidegen indított motor kipufogóját néztem, azaz ha egyedül mentem, akkor az eladót kértem, hogy indítsa a kocsit. Inításkor maximum csak egy füstpamacsnak szabad felszállnia, különben kopott lehet a motor.

2017. szept. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, hát igazad van, hülye kérdés, de azért köszönöm :D Utolsónak köszönöm :)
2017. szept. 7. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!