Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből készüljek fel az új...

Miből készüljek fel az új KRESZ vizsgára? Nagyon nehéz az új, olyanok írjanak akiknek sikerült átmenni.

Figyelt kérdés
Ma voltam, 3 pont híján nem sikerült. Nagyon sokat készültem rá, de azt veszem észre, hogy ez az új direkt beugratós, szemét kérdéseket tesz fel. Nyilván itt is a pénzre mennek. Olyan kérdésekkel találkoztam, amit még sehol nem láttam, pedig rengeteg helyről gyakoroltam teszteltem, olvastam. Akiknek sikerült már átmenni a az elmúlt időben, kérlek írjon már valami tanácsot. Köszi!

2017. szept. 6. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"beugratós, szemét kérdéseket tesz fel"

Meg kell tanulnod a szabályokat érvényesíteni. A közlekedés nagyon sokszor "beugratós, szemét " szituációkat tud létrehozni.

2017. szept. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető kérdések mindig ugyanazok, csak igyelmesen kell átolvasni, mert máshogy fogalmazzák meg. Találkoztál már azzal a kérdéssel, csak nem így volt feltéve. A KRESZ vizsgák nagy része ilyen. Van egy alap kb ezer kérdés és azt csűrik-csavarják.
2017. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

A KRESZt meg kell tanulni. Aki nem tanulja meg annak minden és mindenki szemét.

Én úgy veszem észre hogy tényleg arra mennek ma hogy a pénzt beszedjék és kész. De ez nem csak a vizsgára vonatkozik, hanem már a tanulást is csak elhamarkodják, kapkodják. Megtanulni pedig ajánlott lenne mindenkinek a saját érdekében.

Olyan kérdésekkel amit még sehol sem láttál, ilyen nincs.

Olyan van hogy nem tanulod meg. Pedig az is le lett már irva hogy a tesztekből semmit nem lehet meg tanulni.

Csak a könyvből átrágni, bemagolni és úgy megtanulni , értelmezni kell.

2017. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem arra mennek rá, hogy a pénzt beszedjék, ugyanis senkinek nem tiltják meg, hogy tanuljon, és csak akkor menjen vizsgázni, ha felkészült.

Az is természetes, hogy az elméleti vizsgára készülés a tanulóra van bízva, a gyakorlattal ellentétben itt nem mérgelődnek az oktatók, aki nem tanul, nem tudja, megbukik...

Elég régen megy már a vizsga a kibővített kérdés adatbázisból, de sokan még mindig a régi tesztlapos biflázással akarnak tanulni, ami nem működik.

Amikor még 1100 kérdésből állt az adatbázis, be lehetett magolni egy kategória kérdéseit-válaszait, KRESZ tudás nélkül is le lehetett vizsgázni, aztán persze meg voltak szeppebve, amikor a gyakorlati oktató leorditotta a fejét aki az egyirányú út táblát nem tudta megkülönböztetni a kötelező haladási irány táblától.

11ezerre bővítették a kérdés adatbázis, ami kategoriánként is több ezret jelent, amit nem lehet bemagolni, ráadásul elég jól őrzik is a vizsga csomagot, tudomásom szerint mai napig nincs teljes kalóz verzió.

A cél nem titkoltan az volt, hogy a tanulók a szabályok megtanulásával készüljenek a vizsgára, KRESZ könyv ehhez szinte kötelező annak, akinek nincs megfelelő alaptudása.

A vizsga egyébként továbbra sem nehéz, a 10 hiba lehetőség böven sok, ha valaki az összes müszaki, fizikai kérdést elhibázza, de a szabályokat ismeri gond nélkül átmegy a vizsgán.

Azt is el kell mondani, hogy az elméleti vizsgán sokszor köszön vissza egy másik alap probléma: sokan nem tudnak szöveget értelmezni.

Elolvassák a kérdést, de nem értik, és nem hajlandóak elgondolkozni sem rajta.

2017. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egyáltalán nem nehéz szerintem, nekem is tavaly sikerül 74 ponttal 1pontot csak azért buktam mert nem figyeltem oda eléggé, ha oda tetted kicsit magad a tanulas soran könnyű.
2017. szept. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha biztosra akarsz menni akkor az e-titanon tanulj, mert az 100%ban ugyanazokat a kerdeseket tartalmazza, plusz ugyanazzal a random faktorral dobalja a kerdeseket. En 12 orat nyomtam le vele es az osszeset lattam a vizsga elott. Egyebkent tenyleg a lehuzasra mennek, de ne add fel. Sajnos az e-titan nem olcso en 9000ert vettem, de megterul mert nem leszel idegroncs. Van ismerosom aki rengeteget gyakorolt a 2010esen, de a kerdesek stilusa miatt megbukott ezen az uj fajtan.
2017. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!