Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedés-átverés? Mit tehetek?

Kereskedés-átverés? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Tegnap vasaroltam kereskedesben egy 470ezer Ft erteku autot.

Az auto mar akkor hibakodot irt ki, ami bele is kerult az adasvetrlibe hogy en ezt tudomasul vettem.

De az NEM kerult leirasra hogy az autonak rejtett hibaja nincsen.

Tegnap 10km utan a kocsi hutovize felforrt, es ugyanezen a tavon erezhetoen szaggatni es razni kezdett az alapjarat.

Az egy dolog hogy a leirt hibalista orovosolando.

De a vizforras es egyeb bajok miatt a kocsi valoszinuleg hengerfehes, vizpumpas..es meg egyeb problemas.


Felhivtam a kereskedot.

Persze a pasi egybol mosta volna kezeit.

En viszont azt gondolom mivel tegnap vettem, ez igenis garancias lenne.


Mit tehetek a kereskedessel szemben?

Atveres szagot erzek.


2017. szept. 12. 14:43
 1/6 A kérdező kommentje:

Megjegyzem: a kiirt hibakodok NEM a felmerult bajokat jelzi.

Azok meg pluszban elojott gondok a kocsin:(

2017. szept. 12. 14:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen hibakodot írt ki ??
2017. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"ABS"

"ASR"

"Engine Fault"

"STOP"

2017. szept. 12. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez bizony keményen a kereskedő garanciális kötelezettségeihez tartozik. Ismerősömet is le akarták koptatni, mikor a vásárlás másnapján jelentkezett, hogy szar a kocsi, a következő megkeresés már az ügyvéd részéről ment, valamiért egyből készségesebbek lettek, és még bíróságra adás előtt rendezték a dolgot, elismerték a felelősségüket, és átvállalták a javíttatás költségeit.
2017. szept. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mehetsz ügyvédhez és pereskedhetsz. Hogy lehetsz ekkora balek, hogy "Engine fault", és "Stop" hibajelek mellett megveszel egy autót? Ez már szinte nem is átverés, hanem a saját hülyeséged. Milyen autóról van szó, és mennyire vetted jó áron?
2017. szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tehát kiírta hogy rossz a motor te ennek tudatában megvetted és most az a baj hogy rossz a motor ?
2017. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!