Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek (pro....

Mi a véleményetek (pro. Kontra), két autóról:alfa romeo 147, ford mondeo 2000-ig tehát a régebbi. Első sorban az érdekel, hogy mennyire költségesek, (alkatrész, fenntartás), mennyire megbizhatóak? és esetleg milyen vezetési élményt nyújtanak?

Figyelt kérdés
Kérlek kíméljetek meg az okoskodó semmit nem mondó válaszaitokkal.előre is kőszi.

2017. szept. 12. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A 147 tipikus Alfa, második autónak bütykölni se kellene, mondeo már inkább, de benzines csak
2017. szept. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
0%

Mindkét autorol ezer kérdés van az oldalon...gondolom azokat végig olvastad mielőtt feltetted a kérdést.....

Igy elég röviden is válaszolni:az egyik szar a másik fos

2017. szept. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5 évig használtam egy 147 1.6 TS-t egyetlen autóként, napi használatban, Budapesten. Amikor hozzámkerült 8 éves volt, amikor leváltottam 13. Azon túl, amit minden ilyen korú kocsiban meg kell csinálni komoly gondom nem volt vele, az olajat sajnos egy kicsit eszi a TS motor, erre figyelni kell, és a futómű kopóalkatrésznek számít, kb. 1-2 évente befigyel egy lengőkar, szilent, stabilizátor rúd csere. Apróság viszont volt vele dögivel a végére: a beltérben fogantyúk letörnek, gombok elrepednek, elektronikák hülyeséget csinálnak, izzók havonta kiégnek, kézifékbowdenek elszakadnak, stb.


Ha egy vele egykorú Toyotához vagy Suzukihoz hasonlítod, akkor valószínűleg több a probléma, de ha van kedved foglalkozni vele, akkor abszolút megéri. Viszont ha nincs hozzá kedved vagy időd, akkor 10 évnél idősebb Alfát nem javaslok. Persze ez csak ökölszabály, egy 7 éveset is le lehet rohasztani, meg egy 14 éveset is lehet top formában tartani, de akkor annak az árán is látszani fog.


Ettől függetlenül egy percig sem bántam a döntésem, hogy 147-est vettem, 25 évesen ideális autó volt, az alfás közösség páratlan, szóval végül az utódja is egy (5 éves) Alfa lett. :)

2017. szept. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

7 éve hajtok egy 96-os Mk2 1.8 benzint.

Futómű elég kényes, nem szereti a szar magyar utakat. Arra évente elmegy kb. 20.000Ft. (szilentek, kutyacsont)

Motorikusan viszont elképesztő tartós. Kimegy a világból is.

És benzineshez képest elképesztő nyomatékos. Nagyon szépen meg tud lódulni.

2017. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!