Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor fogom megtanulni, hogy...

Mikor fogom megtanulni, hogy autvezetesnel mi miutan jon? Mikor lesz ez olyan rutin, hogy oda se figyelek es a kezem mar csinalja a dolgokat?

Figyelt kérdés

16 orat vezettem eddig, ebbol 5ik oraban mar forgalomban, fouton varosban. Nem Bp.

Nos, az oktato folyamatosan mondja, hogy mi utan mi jon ez oke, csinalom is.

De van amikor nem mond semmit megnezze hogy megy e.

Magamtol belegondolok, hogy most akkor hogyan veszem be a kanyart stop tablanal, vagy hogy veszem be a korforgalmat, akkor van hogy nem ugrik be, nem tudom megmagyaraz i, de olyasmit erzek, hogy van amikor magamtol is megy minden flottul van amikor mondja es meg ugy is elvesztem a kontrolt.

Ez mikor fog valtozni?

Na meg egyszer neki futok. Szoktak mondani, hogy ha "almodbol is felkeltenek, akkor tudni kell egybol". Ez nincs nalam még.

Mindjart itt a 29 ora vege es meg itt tartok. (Manovereket meg nem is vettunk, y fordulo, stb)


2017. szept. 13. 14:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja azt mondja az oktato, hogy mindent tulgondolok, mindent meg akarok erteni, es nem hagyom hogy rogzuljon mert az elmeletet is akarom tudni, es elveszek a nagy egeszben.
2017. szept. 13. 15:02
 2/4 anonim ***** válasza:

Én még 25. órán is ott tartottam,hogyha nem szólt az oktató,akkor belefeledkeztem a körfogalomba,nem lassítottam,stb.stb. Sajnos,ami a külön veszélyes volt,hogy a zebráról is gyakran megfeledkeztem.

Kikerülést soha nem kezdtem el időben,és még sorolhatnám.


Volt,amit nagyon hamar megtanultam,nekem pl. soha nem kellett szólni azért,hogy STOP tábla van,és a vonalnál meg kell állni.

Aztán így szépen lassan 1-2 órán keresztül észrevehetetlenül leülepedett minden az agyamban,és jól át tudtam gondolni a dolgokat.


Sok olyan dolog lesz,ami már teljesen jól berögződik a vizsga előtt is,viszont sok olyan helyzet marad,ami jogsisként is okoz majd problémát.

2017. szept. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyénileg változó, és elég nagy különbségek lehetnek abban, hogy a tanulók mennyi gyakorlás után érik el azt a szintet, hogy sikeresen le tudjanak vizsgázni.

Van ebben szerepe az oktatónak is, de egy jó oktató sem garancia arra, hogy a kötelező 30 óra gyakorlással le is tud vizsgázni a tanulója.

A kérdező is azon elmélkedik, hogy mindjárt letelik a 29 óra, és még mennyi mindent nem tud.

Nem is az oktató mellett tanul meg senki rutinnal vezetni, ahhoz több száz óra gyakorlás kell, az oktató csak azokat az alapokat tanítja meg, amire majd egyedül építhet tovább a tanulója.

Az, hogy elegendő-e a kötelező minimum óraszám, vagy kell plusz órákat venni, az oktató tudja megmondani kb 15 óra gyakorlás után.

2017. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ertem,akkor eleve ne varjam azt, hogy en ebben a 30 oraban profi fogok vezetni? Mert arra varok es irrealis az elvaras ezek szerint.

Tenyleg nekem az a vagyam hogy egy szep napon felkeljek es ugy tudjak vezetni, hogy rutinbol.

Akkor ez majd csak elesbe fog menni ezek szerint

2017. szept. 13. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!