Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első tanulómotort...

Milyen első tanulómotort válasszak?

Figyelt kérdés
Az életkorom már megvan, hogy letehessem az A korlátlan jogsit. Semmilyen tapasztalatom nincs még vezetés terén, szóval nekem a motor lesz az első. Fazonra a chopperek tetszenek legjobban. Mit ajánlotok mivel kezdjek neki?

2017. szept. 14. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Choppereknél nem tudom hogy mekkora a halálozási ráta, így fogalmam sincs hogy mekkorát lehetne venni hisz azok nem egy erőgépek, míg egy sporttúra 600ccm 100Le-vel nagyon jó tapasztalat gyűjtésre, annál alább nem vennék tanuló motort ha most kezdeném el.

Robogó itt felejtős ha nagy motor a cél, mert az a lényeg hogy a váltás, testsúly áthelyezés gyakorlása a cél, bár choppernél nem igen látok olyat aki kanyarnál testhelyzetet vált.

2017. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én valamilyen A2-es kategóriás motort ajánlanék. Azok bőven elég erősek minden életszerű helyzetre, de még nem sodornak bajba.

Jogsi után menjél vezetéstechnikai tréningre (bár szerintem ne hondához)

2017. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig kizárt dolog, hogy egy 100lóerős motorral kezdjen, úgy, hogy soha nem vezetett még forgalomban, ez lesz az első jogsija és járműve. Elég lesz a motorkezelés mellett a forgalomra és a szabályos közlekedésre figyelni. Szerintem a klasszikus kezdőmotorokkal kellene kezdeni, Suzuki GS500, Kawasaki ER5, Honda Cb500 vagy CBF500, még esetleg a Yamaha XJ600 valamelyik változata beférhet kezdőmotornak, de ez már a határ szerintem, mert a többihez képest súlyosabb és erősebb is. Ezek olcsó motorok és szerintem pont arra való, hogy az első 2-3évben otthonosan érezd magad kétkeréken, mind járműkezelésben és a forgalomban való részvételben. Aztán ha ezen túl jutottál, akkor lehet szerintem kedvedre válogatni. Ha muszáj chopperes kezdőt ajánlani, akkor Suzuki VZ800, Yamaha XV535 Virago.
2017. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A 125ccm 250ccm típusokat nem is érdemes nézegetnem azt mondjátok? Érdemesebb egy 500-600 -sal kezdeni?
2017. szept. 14. 12:30
 5/7 joco5582 ***** válasza:

Esetleg gondolkodtál már azon, hogy mennyit szánsz a vásárlásra?

Mennyit szánsz\tudsz áldozni havonta a fenntartására?

Van bevált szerelőd, és ő mit javít szivesen? Ha nincs van-e a közelben szervíz?


Tudom, hogy ezek nem tűnnek fontosnak első gondolatra, de könnyen találhatod magad olyan helyzetben, hogy egy olcsó motort nem tudsz megjavíttatni, mert nincs rá pénzed, vagy épp az csak csak volna, de nincs akire rábízható.

Aki minden motort vállal - hogy mindd ugyanolyan azt jó messzire kerüld el. A komolyabb műhelyek szakik, csak néhány márkát vállalnak szivesen és okkal.


Egyszer olvastam egy hasznos tanácsot: Ha nincs bevált hely\szerelő japán motorral érdemes kezdeni. Mikor már megvannak a bevált szakik, lehet gondolkodni európai modellben.

Remélem segít

2017. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Szerintem felesleges a 250-es kategóriát nézni, egyrészt a korlátlan vizsgát is 600-as gépen fogod letenni, valószínűleg Honda Hornet vagy Yamaha Fazer, ilyesmik, tehát a súlyához, méretéhez hozzá fogsz szokni. Ezek azok a fajta motorok, amire az első válaszoló gondolt. A gond csak az, hogy a tanulás alatt kb. semennyire nem tanulsz meg motorozni, ezért érdemesebb egy fokkal könnyedebb motorokkal kezdeni a már meglévő jogsival. És igen, felnőtt fejjel, 24 év fölött bátran lehet 500-600ccm kategóriát nézegetni, szerintem 60lóerőig bezárólag. Ezek is már 4,5-5,5másodperc alatt 100-on vannak, tehát ha akarod haladós, viszont ha elrontasz valamit, rossz váltás, kicsit nagyobb gázt húzol egy lassú kanyarban, visszaváltásnál leblokkolod a hátsó kereket stb., ezek még nem büntetnek. A 100lóerő körüli motorok meg kivágják magukat alólad. De mondjuk ha chopperezni fogsz, akkor ilyen veszélyek nem fenyegetnek annyira :)
2017. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Hasznos tanácsokkal láttatok el!
2017. szept. 14. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!