Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda civic 1.3 karbi motorcsere?

Honda civic 1.3 karbi motorcsere?

Figyelt kérdés

Udv.

Van egy 1.3 karbis 1994 dx civicem, most igy 500k kilometer felett gondoltam, ha esetleg behal benne a motor, akkor mar egy injektoros 1.3, 1.4, 1.5 motorra cserelnem.

Ezeket a motorok ugy ahogy vannak belemennek a autoba, nem kell nagy atalakitas.

A kerdes, hogy attol, hogy az en automba 1.3 motor van, de keszult a tobbivel is le lehet ebpapirozni?

Ez tipusazonos motorcserenel szamit?


2017. szept. 17. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ezeket a motorok ugy ahogy vannak belemennek a autoba, nem kell nagy atalakitas."


Hát, szerintem meg a fél autót át kell építeni ha karburátorosról injektorosra építed át. Utóbbinál egy picit több elektronika dolgozik a motorháztető alatt.


Ha megszerzed a gyári hozzájárulást az átépítéshez, akkor is számíts némi regadó különbözetre és biztosítás emelkedésre a nagyobb teljesítmény miatt. Ugyanezen ok miatt nem típusazonos a motorcsere.

2017. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az idezett szoveget csak 1.3 motorra ertem, gondolkoztam azon is hogy ezen motor atalakitasa injektorosra is egy megoldas, de a legjobb lenne ha beletudnak rakni egy d13b4 motort a d13b2 helyett.

Ugyanazok a parameterek csak a b4 90le a b2 75, de amugy teljesen ugyanaz, csak 90 lovas injektoros.


Ezz inkabb a fogyasztas miatt gondoltam.

2017. szept. 17. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet kb 1:1-be cserélhetőek,de ahhoz,hogy működjön is karbiról befecsire a motoron kívül nagyonsokminden cserés.

Egyszerűbb eladni és venni,egy alapból injektorosat.

2017. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!