Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 250 Wattos elektromos...

Van egy 250 Wattos elektromos robogóm, milyen bukósisak kell rá a jogszabály szerint? Egyáltalán kell rá?

Figyelt kérdés
Ugy vettem hogy elektromos kerékpárnak számit mert pedállal is hajtható. De mivel 250wattos a teljesítménye, akkor a biciglis bukósisak elég vagy robogós sisak kell rá?
2017. szept. 18. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Kerékpárnak számít, így sisak csak lakott területen kívül, 40 km/h sebesség felett kötelező.
2017. szept. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez nem robogó, hanem kerékpár.

a te jólfelfogott érdeked, hogy jobbfajta sisakod legyen, de elegendő egy bringás sisak is.

2017. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kerékpár sisak sem kötelező, csak ajánlott. BiciGli? :-)
2017. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Érdekes hogy ezt a rendőrök miért nem tudják? megakartak büntetni! hiába mondtam hogy 250 wattos. Ugy néz ki mint egy kis robogó. Z-tec spider 9-es a fajtája.És az utcánkban állítottak meg igazoltatásra! Szóval lakott területen belül! Mikor megkérdezte a rendőrnő hogy "ez meg mi?" én azt mondtam elektromos kerékpárnak minősülő robogó ami 250 watt teljesítményű. Pedállal is hajtható. Erre azt mondta "maga szórakozik velünk?" de nagyon gorombán mondta!! Nem hiszem el hogy ennyire undokok voltak!
2017. szept. 20. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!