Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan ellenőrzik le az...

Hogyan ellenőrzik le az elektromos motor teljesítményét közúti igazoltatásnál?

Figyelt kérdés
Elég különleges esetről van szó, mivel elektromos gördeszkát szeretnék használni. Ahogy néztem maximum 300wattos lehet a teljesítménye, hogy lehessen vele közlekedni (ez így van?) és csak az autóúton mehetek vele (ez is így van? se kerékpárút semmi?:( ). Na most a helyzet az hogy az én deszkám jóval 300 watt felett lenne és ha megállítanak ezt hogy mondják meg?

2016. máj. 29. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de szerintem gördeszkára élből nem vonatkoznak ezek a szabályok. Járda, vagy lakott területen kívül bringaút.
2016. máj. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2016. máj. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem nem korlátozzák meg semmi hasonló de mióta drón reptetéshez jogosítványt kértek az újságíróktól azóta úgy érzem semmit nem tudhatok előre:D. Egyébként meglepően sok helyen korlátozva vannak ezek a deszkák pl. Amerikában be van tiltva a parkokban való használat illetve azt hiszem a kerékpársávban sem lehet velük menni, Hollandiában pedig azt hiszem autóúton kívül sehol nem lehet velük menni, ezért voltam kiváncsi itthon mi a helyzet. Meg ugye ezek nem olyan kicsi lassú gördeszkák hanem méretes longboardok és pl. amit mi raktunk össze annak 1600wattos motorja van ami bőven a 300watt felett van és kb 40-50 km/h-ra képes:D tehát ezek komoly cuccok azért gondolom hogy itthon is csak autóúton engedélyezett. Valaki valami konrétumot tud biztosra?
2016. máj. 30. 02:35
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Látom a kérdésekből, hogy marhára unatkoztok..

de legyen..1600wattos gördeszkát te soha a rohadt életben nem fogsz tudni barkácsolni..nekem volt egy ausztrál gyártmány, az 200wattos volt..azelőtt meg volt egy angol benzinmotoros, amit egy repülőgép-modell motorja hajtott meg, 0,5 LE-s teljesítménnyel.


vágod?


1600 watt...pfff..


egyébként nem állítanak meg ilyennel, hacsak nem szólsz be nekik..


nasszóval...fuss neki mégegyszer...

2016. máj. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A motorról írtam hogy 1600 wattos, de igazad volt tényleg nem annyi, mivel 1820: [link]

itt a link ha nem hiszed el.

Egyébként ennél vannak szerintem sokkal betegebb kérdések úgyhogy nem tudom miért kell beugatni és miért nem lehet csak simán válaszolni na mindegy:)

2016. máj. 30. 15:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha olyan az akksid amiről elég nagy áramot le tud húzni a MOTOR akkor a MOTOR nem értem miért ne lehetne akár 1600 akár 1820 wattos. Itt nem pillangófos értékekről van szó hanem 80-100 amperes peakről. Mi konkrétan 120A-es ESC-t használunk a biztonság kedvéért. Tehát miért is nem lehet 1600wattos a motor?:DDDD
2016. máj. 30. 15:09
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
ok. vágom. ha már nem leszel betépve, akkor olvasd el, mit is kérdeztél..aztán irány a suli...főleg fizika óráról ne hiányozz...
2016. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De mondd el légyszi miért nem lehet egy motor 1820 watt mert tényleg érdekel az indoklás
2016. jún. 1. 10:49
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
Rossz helyen nézed. A gördeszka nem jármű, ergo lehet rajta akármekkora teljesítményű motor, közúti közlekedésre nem használhatod. Az autóutakat pedig végképp felejtsd el; oda csak gépjárművel hajthatsz fel.
2017. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!