Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jövőben az autók kilincse...

A jövőben az autók kilincse is automatikus lesz? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Én is autóiparban dolgozom,habár nem konstrukció területén, az a véleményem, hogy sokat váratott magára az automata kilincs.


Természetesen, sok ellenzője lesz,hogy "minek ennyi elektronika...blabla".

Őszintén, egy puritán kevés "elektronikával" rendelkező Ladába vagy egy új Audiba ülünk be szívesebben, vezetjük szívesebben?

A legjobb autók mindig azok, amikben a legtöbb az elektronika, azok a legkényelmesebbek,leginkább testre szabhatóak.



Hasonló, mint amikor a Mercedes kitalálta,hogy mi lenne az index a külső visszapillantóba kerülne.Manapság az európai márkák többsége a tükörbe építi az indexet.

Vagy említhetnénk még az elektromos tükörállítást is, egy márka kitalálta, manapság pedig magától értetődő,hogy a tükröket egy kis villanymotor mozgatja, ki és behajtja.


Ezt a behúzható kilincset a Tesla használta először,várható volt, hogy másoknak is megtetszik.Valószínűleg annyira elterjedt lesz,mint az tükörbe épített index.


2017. szept. 21. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy elfogult vagyok, de azt mondtad őszintén kell válaszolni. Lada. Volt sok autóm, újat is vezettem, a régieknél érzem hogy közvetlenebb a kapcsolat az úttal. Azt még vezetni kell.
2017. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy természetesen normál állapotú autókról van só, nem félig széthullott roncsokról.
2017. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdést ennek a Range Rovernek a kapcsán tettem fel:

[link]

2017. szept. 21. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elektromosan állítható tükör szerintem nem jó példa, mert az az innovativitáson túl praktikus is: nem kell áthajolni az anyósülésen az állításért.


Míg az automata kilincsnek nem sok ilyesfasjta praktikuma van (a tükörhöz viszonyítva).


Így szintén autóipari fejlesztésen dolgozóként az a véleményem, hogy a luxus és prémiummárkák esetén el fog terjedni az automata kilincs - mert trendi és így eladható -, míg az olcsóbb kocsik esetén legfeljebb választható extra lesz.


Még egy szösszenet: az elektromos tükör még mindig csak extrának számít a fapados, olcsó autók kategóriájában.

2017. szept. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetne órákat filozofálni, de a lényeg: haladni kell a korral, és nem a Ladánál leragadni. Aki leragad a Ladánál, mert az új Audi foss szerinte, az az élet más területein is ilyen lemaradott...

Egy dologban nem értek egyet, az az önvezetés. Mert én akarom kontrol alatt tartani az autót. De a sávelhagyást jelző cucc, meg tempomat, ESP és társai jöhetnek. Mert azok segítenek. És az elektromos kilincs is jöhet, miért is ne. Csak tudjak bejutni az autóba mindig.

2017. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!