Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51-ről van szó....

Simson S51-ről van szó. Felporog a motor, majd leall. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ma ahogy hazafelé tartottam elkezdett szaggatottan járni, kuplungot behuztam es felporgott magatol a motor. Felporgott, majd magatol szep lassan leallt. Azota par rugas utan elindul, de szinten felporog. Szimeringek nem rég lettek benne cserélve. Nem a gaz akadt fenn, mert kikotottem a bovdent es ugyan ezt produkalja.

Otletek?



2017. szept. 21. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
milyen szimeringet tettél bele?
2017. szept. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A leírás alapján túl szegény a keveréked, azaz az adott benzinhez túl sok levegő kerül be, vagy a levegőhöz túl kevés benzin.

Oka több lehet.

Kevés benzin okai: Porlasztóban nincs meg a megfelelő benzinszint, vagy a benzin utánfolyás nincs meg (tömődött benzincsap, tömődött tanksapka szuszogó, felakadt, beszorult, tömődött tűszelep)


Túl sok levegő okai: Porlasztó-henger közti szívócsonk tömítetlenség, lelazulás, ahol pluszban beszív levegőt.

Főtengely szimering valamelyike megadta magát.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, én a benzincsőnél kezdeném a vizsgálódást. ha az jó, porlasztóval folytatnám...

2017. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mai nap leszedtem a karbit és kitisztítottam. Egyébként elég laza volt, lehet farsolt is ez miatt. Na mindegy, visszaraktam, tettem rá új tömítéseket, berúgtam és pörgött megint, de nem úgy mint tegnap, kicsit alacsonyabb volt a fordulat. Gázra is reagált, minden. Aztán magától leállt, és mikor berúgtam akkor csutka gáznál sem akar kipörögni, vagy ha mégis megpróbálná akkor egyből leáll.

Így valami ötlet? :/ Fontos lenne, mert napi használatban van.

2017. szept. 22. 15:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Nemtudom a szimeringek típusát, nem én csináltam hanem az egyik szerelő barátom.
2017. szept. 22. 15:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Porlasztót összerakáskor tesztelted is, vagy csak tisztítás után összeraktad?

Minden esetben rá kell tenni a benzincsövet, rányitni a csapot és csekkolni hogy az úszó mozgatásával rendben nyit-zár-e a tűszelep.


Féktisztító spay van? Beindítod a motort, majd a szívócsonk illesztési részeire fújsz belőle. Ha változik a motor járása, akkor minden bizonnyal ott szív farsot.

2017. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!