Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel Ifára lehetetlen normáli...

Uborkka kérdése:

Mivel Ifára lehetetlen normális terepgumit kapni, ezért arra gondoltam, hogy a hagyományos gumi mintázatát terepesitem. Azaz brutál mintákat vágatok bele gumivágó szerszámmal. Nem mélyitem, hanem szélesitem a barázdákat benne. Szerintetek járható út?

Figyelt kérdés
Aki hajt,vagy hajtott ilyen gépeket az tudja hogy terheletlenül még a nedves füvön is elkapar.Ezért gondoltam erre a megoldásra hogy a négy hátsó ikerkereket terepesitem,ezzel a megoldással.Hatos ifáról van különben szó ,amiben csak hátsó difizár van.Véleményekre vagyok kiváncsi!!!!!

#teherautó #ikerkerekek #utánvágás
2017. szept. 22. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos hogy lehet kapni rá való terep gumit.

De ha az országúti gumit akarod megvágni, az nem sokat ér. Ráadásul jóval hamarabb el kopik.

2017. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kapni rá, csak újonnan egy vagyonba kerül.

Ki lehet vagdosni az utcai gumit, csak egyrészt a mélység is kellene a mintára, másrészt ezzel a vizes aszfalton fog jobban csúszni a kisebb megmaradó felület miatt.

2017. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze lehet, de vágott gumival közúton nem közlekedhetsz.
2017. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mint irtam egy hosszúplatós 6 os ifárol lenne szó,és a gyári 900x20 as trapéz vagy szilvamintás gumikról. egy ilyen gumi alaphangon ukrán kivitelben 70e körüli.kb 2cm mélyek a bordák,de csak 8 mm szélesek.mint tudjátok az ifának a70 km/ó már csúcssebeség.szóval szerintem mélyiteni felesleges,és szerintem veszélyes is,de ha izlésesen csinálnék 2cm széles kapaszkodó bordákat,annak már lenne értelme a sáros földúton.Az aszfalton meg szerintem semmi változás,esetleg kicsit hangosabb lenne. [link] ilyen gumiról lenne szó,aki nem ismerné.
2017. szept. 24. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!