Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót lenne érdemes...

Kollár Dani 11230 kérdése:

Milyen autót lenne érdemes tuningolni?

Figyelt kérdés

Itt gondolok első sorban a legelső kérdésre. Dízel vagy inkább benzin? Sok embert kérdezek erről, gyűjtöm az infót ahonnan tudom. Igazából pár éve még, fele-fele arányban voltak. De mostanra megnőtt azok száma akik azt mondják benzinest. Mivel a már lassan benzines autókból is ki tudják hozni azt a lóerő/nyomaték arány-t amit egy dízeles tudott volna eddig nyújtani. Szóval első, hogy dízel vagy benzin. Második kérdésem pedig hogy milyen évjárat környékén érdemes gondolkodni? Már az elektronika miatt. Az újabbakhoz nagyon bonyolult lenne hozzányúlni, vagy kihegyezni őket?

3. Kérdésem hogy milyen autót lenne érdemes erre a célra venni? Én személy szerinte egy Audira gondoltam, quattroval "ellátva". Vagy többnyire japán autók mint pl honda civic, esetleg subaru, nissan, vagy valami ilyesmi.

Utolsó kérdésem pedig, hogy mit lenne érdemes csinálni rajta? Tehát jó, mindegyik autónál kicsit másabb meg majdnem mindenen lehet "tuningolni" de mivel érdemes kezdeni? Nem pont egy 1000 lóerős gépet akarok kapni, meg valószínű annyi pénzem, időm, szakértelmem meg főleg nem lenne:D Csak mondjuk egy autó ami tapad, kanyarban nem hal meg kicsit nagyobb sebességnél és ami tényleg élvezetessé teszi az autózást, nagyon sebesség mániás vagyok. Szóval hogy erő legyen benne, legyen tartása. Kérlek tieteket csak komoly és hozzáértő válaszolók írjanak, és normális válaszokat ha lehet! Előre is nagyon szépen köszönöm!:)



2017. szept. 24. 19:06
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
31%
A többi tiedhez hasonló tunerjóska kerdesnél olvasgass kicsit......mert igy nullarol azért nehéz lesz elmagyarazni......
2017. szept. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 veterán vas ***** válasza:
61%
A kérdéseidet olvasva úgy tűnik, neked valami más jellegű szabadidős tevékenységet kellene választanod. ;)
2017. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat srácok nagyban hozzájárultatok!:DD szerintem senki nem úgy született hogy értett hozzá, és attól hogy itt teszem fel a kérdést nem feltétlen jelenti azt hogy semmit nem tudok vagy 0 rol kezdem, csak annyi hogy több helyről szeretnek infót kapni aztán a végén a sok megismert dologból összerakni az én elkepzelesem
2017. szept. 25. 01:05
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Aha! ezek szerint te vagy az a nagytudású tunning mester, akinek minden a kisujjában van, de úri passzióból vasárnap éjszakánként így teszteled a gyakori kérdések válaszadóit.

Ügyes! :-)

2017. szept. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Én már azt sem értem, hogy miért akarsz mindenáron tuningolni... rengeteg olyan autót kapni ami alapból " morcosított " változat, mind motorikusan mind a futómű tekintetében.


Ebből a kérdésből tényleg max annyi jön le, hogy van egy kölyök aki menőnek érzi, hogy " tuningolt " a kocsi.

2017. szept. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Én épitett kocsival jàrok . Nem olcsó mulatsàg ez nàllam már àt ment pàr honap alatt élet érzéssé ez . Gyàri sport kivitel a lehető legnagyobb gyàri motorral egy skoda fabia 2.0 benzines 116lovas chipel huzott kb 140lovas a kombi gyàri GT lökhàrito van rajta , koni futomű alatta , egy szett 17"-es Dotz revvo dark . Full extràs a kocsi . Nem menőzésből csinàlom , hanem nem akarok be àllni a tömegbe . Nekem kell az hogy ne minden tesco parkolóbal lehessen làtni ugyan ilyet . Ez egy sleeper kombi lett és sosincs kész . Én direk aniatt vettem ezt mert ez csak németben van ezzel a motorral és jó amikor a 316i bmw izmozik melletem én meg úgy ott hagyom mint az àllat .

2006-os a verda minden sajàt kézzel készül /alakul rajta .

Ha nem értesz hozzà akkor elsőnek tanulj a kocsirol amit alakitani akarsz jó sokat .

Mi àt épitett autósok a kis ujjunban tudjuk a sajàt kocsinkat , hogy mit merre hogyan . Nekem amiatt nehéz volt mert nem volt sohase màs kocsim ez az első verdàm .

Én annyiba jol jàrtam hogy a kaszni ugyan az mint a csalàdi kocsink csak ebbe nem 1.2-es motor van hanem német belpiacos 8szelepese 2.0 benzines AZL motor golf 4 gti is kapta ezt a 8szelepes motort azaz ez egy GTI fabia kaszniba rakva . Sokan hülyének néztek hogy a GT logo minek van rajta , de ez gyàrilag GT motoros

2017. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 D. Brasco ***** válasza:
28%
Utolsó áruld már el a titkot had tudjuk mi földi halandók is,hogy honnan lehet ilyen bivaly csipszet szerezni amivel a 2000-es szivó benzines 116lóerejéből azonnal 140-lesz?!
2017. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem az a 140 lóerő úgy jött ki, hogy sportgyertya meg sport kábel és sportdob is van benne. Meg monduk a GT felirat. :)

Félre ne értsetek, én értékelem azokat, akik maguk építik az autójukat. Igaz, semmivel sem fog többet érni, ha majd el akarja adni, sőt. De pénzt és energiát tesz bele, az meg riszpekt.

A kérdezőnek: ha sebesség mániás vagy, vagy, vegyél egy gokartot. Azzal lesz élményed és annyi pénzed sem megy rá.

2017. szept. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
és még egy gondolat: egy turbós autót a legkönnyebb "tuningolni" a turbó nyomásának emelésével. Mindegy, hogy dízel vagy benzines.
2017. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
22%

6, te szerencsetlen hulye!


Nem akartal beallni a sorba, erre vettel egy fabiat, amibol tizenketto egy tucat??! Ennel atlagosabb autot keresve sem talalhattal volna.


Mit hazudozol ossze-vissza? 116-bol 140 loero? Egy szivobenyasnal?


Meg milyen kemeny vagy mar, lealazod a 316i-t. Ezen a ponton fostam magam ossze a rohogestol.


"Mi at epitett autosok", aszondja. Rabasztal egy tyuning lokost, meg ala egy futomuvet es egy garnitura felnit, ez neked epitett auto? Te pont azon a szinten allsz baratom, mint a kerdezo, csak o legalabb szereny es tudja magarol, hogy kezdo a temaban.

2017. szept. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!