Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisebb furgon vezetésének van...

Kisebb furgon vezetésének van valami trükkje?

Figyelt kérdés
Egy gyenge pillanatomban bevállaltam munkahelyen hogy egy kisebb furgonnal(fiat scudo vagy vw transporter) elviszek pár dolgot az új irodába, de soha nem vezettem még ilyet. Volt már alattam nagyobb platós kocsi, de ilyen még nem. Igazából le is mondhatnám a dolgot de szeretném ha ilyet is tudnék vezetni ha úgy hozza a helyzet. Mire figyeljek? Van valami trükkje a dolognak? Máshogy kell bánni a kuplunggal mondjuk?

2017. szept. 27. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szinte személyautók. Csak a mérete más. Semmi trükk.
2017. szept. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. szept. 27. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyi a trükk, hogy máshol van a vége, mint gondolod.

De majd megtanulod.

2017. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja és:

Mivel a többség dizel és nem a pörgős személyautós fajta, hanem a nyomatékra van hangolva, ugranak, mint a fene.

Aztán nagyon gyorsan kell ám váltogatni felfelé és egyszercsak azt veszed észre, hogy 90-nel húzol a körúton és még mindig nyomod.

2017. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán még annyi hogy kanyarokban jobban ki kell engedni az elejét mint egy személyautónak, a nagyobb tengelytáv miatt.

De ha már vezettél platóst, akkor tudod...

2017. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...egyébként volt nekem is ilyen gyengébb pillanatom pár éve...

Azelőtt csak kicsi személyautókat vezettem, és a munkahelyen mondták hogy nekem kellene hazavinni a Peugeot Boxert, mert úgy lehetett legjobban ki logisztikázni.

Ráadásul történt ez Bp. szűk utcás belvárosában :-)

Nem mondom hogy nem izzadtam mint q...a a templomban :-)

2017. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat! :)
2017. szept. 27. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!