Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tudomásom van róla hogy...

Ha tudomásom van róla hogy valaki ittasan vezet azt hogyan jelentsem?

Figyelt kérdés
Az utcánkban jár nap mint nap, ha felhívom a rendőröket amikor látom elmenni és tudom hogy ivott (tudom mert férjemmel egy helyen dolgozik), meg fogják találni? Én anonim maradok?

2017. márc. 26. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem csinál balesetet mi közöd hozzá, hogy egy sör után autóba ül-e. Ausztriában most is lehet egy sör vagy bor után vezetni 0,1 militeres véralkohol szintig nem büntetnek. Ha látod rajta alig bír megállni a lábán akkor ne engedd beülni az autóba, egyéb esetben az ő felelőssége.
2017. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%

Egyébként ajánlom figyelmedbe ezt a táblázatot is, nem mindenhol ilyen szigorúak a szabályok:

[link]

2017. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%

Tehetsz feljelentést szabálysértés miatt....


De ha nem igaz, és kiderül, hogy nem volt ittas a delikvens, akkor felelhetsz hatóság félrevezetése (ami bűncselekmény - de csak vétéség) miatt.


Bár nem tudom miért jó az Neked, ha feljelentgetsz embereket....

2017. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én nem engedném de 1. 50 kilós nő vagyok, 2. nem vagyok vele mint írtam párom dolgozik vele egy helyen, de ők nem tehetnek semmit, 3. nem egy sörről van szó..., 4. nem érdekel máshol milyen büntetés jár vagy nem jár érte amíg a mi utcánkba repeszt ittasan 80-al ahol sokan járnak (gyerekek is) gyalogosan
2017. márc. 26. 13:50
 5/15 anonim válasza:
94%

Sok alkesz hogy felhaborodott mar! Majd ha a kisgyereked elcsapja egy ittas vezeto es az agya loccsan az aszfalton akkor legyen nagy a pofatok!


En rahivnam a rendoroket, de telefonban megmondjak hogy foglalkoznak-e vele vagy sem. Elsore meg nem fognak buntetni akkor sem ha hulyeseget mondasz.

2017. márc. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

A férjed miért nem tehet semmit? Annak nincs értelme, hogy te hívod a rendőrséget, mikor a házad előtt megy el... annak inkább lenne, hogy a férjed végignézi amíg beiszik és mikor beül a kocsiba és elindul, akkor ő hívja a rendőrséget. Hiszen látta, és így ő tudja a lehető leghamarabb iasztani őket.


Alapvetően én is ellene vagyok ennek a jelentgetésnek, de az tény, hogy nem kéne megvárni, míg elüt valakit.

2017. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5%

5#

Ismerek pincért aki évekig piásan vezetett, általában egy sör meg valamilyen rövid nála is lecsúszott esküvők, rendezvények alkalmával, és mégis baleset nélkül ment haza a városon.

2017. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
90%

#7 még sosem volt autóbalesetem. Tehát autóbaleset nem létezik.



Ez a logikád.

2017. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

"Bár nem tudom miért jó az Neked, ha feljelentgetsz embereket...."


Most nehogy már annak álljon feljebb, aki ittasan vezet és másokat veszélyeztet! Én is feljelenteném az ilyen embereket.


Én amúgy bemennék a rendőrségre és nekik feltenném a kérdéseket. Ők biztosan fognak válaszolni arra, hogy anonim maradsz-e, ha feljelented.

2017. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ők biztosan fognak válaszolni arra, hogy anonim maradsz-e, ha feljelented."



Nem ez a lényeg. Egyébként maradhat anonim.


Ha alaptalanok a feljelentésben tett állításai, és bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésére vonatkozik, akkor bizony felelhet érte.


Ennyi.


Ez azért a kérdezőnek tudomásul kell venni, bármit is csinál.

2017. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!