Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Lagúnán hátsó szélvédő...

Renault Lagúnán hátsó szélvédő fűtés csatlakozója hogyan javítható?

Figyelt kérdés

Első szériás Lagúnám van és kitört a hátsó szélvédő fűtésének egyik csatlakozója. Pont most, amikor jönnek be a párás reggelek és szükség lenne rá. :(


Olvastam pár leírást a neten és néztem youtube videókat is a javításról, de mindenhol fizikailag elérhető helyen volt a csatlakozó rögzítve, csak visszakellett forrasztani és spéci ragasztóval odaragasztani. Viszont az enyémen rejtve van, valahol fémlemez és az üveg közötti 2 mm vastag rés rejtekében. Próbáltam lefejteni belső szélen a gumiszalagot, de még annál is beljebb van a rögzítés, be sem látok oda.


Ilyen esetben hogy lehet javítani a csatlakozást? Házilag ez nem fog menni? Ki kell szedni teljesen a hátsó szélvédőt a keretből? Vagy van valami más trükk? Sima autószerelő meg tudja ezt csinálni? Mert akkor ez szélvédős + villamossági meló is lesz egyben?


Amúgy a fűtőszál tutira működőképes, ha bekapcsolom az ablakfűtést és a megfelelő helyen bedugom a fémlemez és az üveg közötti résen a kiszakadt csatlakozót és szorítom oda, akkor serceg egyet és beindul a fűtés, DC lakatfogóval ilyenkor 15 A folyik az ide jövő vezezéken. De ahogy elengedem, egy picit elmoccan már nem érintkezik tovább. :(



2017. szept. 28. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Én első körben megpróbálnám megragasztani elektromosan vezető ragasztóval: [link]
2017. szept. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1-es:

De az a baj, hogy nem férek hozzá egyáltalán! :(

A fémlemez és az üveg között egy 2 mm vastag rés van, oda bedugva kellene valahogy odaforrasztani és ragasztani, be be sem lehet látni, hogy pontosan hol vannak az üvegen az érintkező kontaktok.

2017. szept. 28. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!