Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307 1.4 benzines...

Peugeot 307 1.4 benzines (2004 évj. ) Tapasztalat, vélemény SOS?

Figyelt kérdés
Sokan szidják, sokan dicsérik. Tapasztalatok érdekelnének, nem akarok egy zsákutcába belecsúszni. Kérem segítsétek! Köszönöm előre is aki szán rám pár percet!

2017. szept. 28. 20:33
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Nekem volt ilyen rettenetem!2006 gyátmányú KFU(ET3J) motor kóddal ellátott autóm volt.

6 éves koráig hibátlanul működött, nagyon kényelmes volt.

Álom volt vele autózni. Ez az álom 2013-ba vált rémálommá.

70000 km környékén hengerfejes lett az autó(olaj átment a hűtővízbe)tömítés (gyári?) hiba, 2 másik ismerősömnek is volt ezzel a motorkódú autóval ugyanilyen hibája.

Véletlen? Lehet de nem hinném.

2x hagyott az út szélén egyszer a generátor szénkefe kopott el, egyszer pedig a generátor feszültség szabályzó romlott el. Autó az akkut nem tölti de nem veszed észre mert nincs az autóba töltés visszajelző hiba lámpa.

Elektronikai hibák közül a 2 db lambdaszonda hibát említeném ami úgy vehető észre, hogy hidegen rángat az autó, illetve az elektromos ablak emelő hibáját említeném.

A klíma szintén 2x adta meg magát.

A kormányszervó szintén elromlott nem olcsó a cseréje utángyártott nincs és a szerelőm szerint szintén típus hiba.

Félreértés elkerülése végett nem lebeszélni akarlak csak a általam tapasztalt hibákat írtam le ha ilyen autót veszel ezeket érdemes ellenőrizni.

Pl teszt vezetéssel ezen hibák nagy része kiszűrhető illetve ellenőrizd nincs e a hűtővízbe olaj mert állítólag az általam is leírt hiba enyhe szivárgással kezdődik.

Néhány pozitív dolgot is szeretnék leírni:

1 kényelemes és a futóműve mesés.

2 az 1.4 16 szelepes motor nekem kellően dinamikus volt és klíma mellett se éreztem azt hogy előzésnél elfogyna az erő.

3 Karosszériával és a festéssel se volt soha gondom.

Hát ennyi, újkorába minden autó jó de sajnos egy idő után előjönnek a hibák, én 110.000 km-el adtam el szerintem a felsorolt hibák többségének nem szabadott volna még elő jönni. Remélem segítettem Sok sikert az autó vásárláshoz!

2017. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!