Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson főtengely mérethiba?

Simson főtengely mérethiba?

Figyelt kérdés
Vettem egy új főtengelyt és nagyon nehezen megy bele a csapágyba, pontosabban félig ment bele, aztán kivettem. Megmérten a tengelyátmérőjét, pontosan ugyanannyi mint az előző főtengelyé.
2017. szept. 29. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan jó a méret. Nem megy bele könnyen, direkt így van megcsinálva, hogy jó fixen álljon a tengely a csapágyban.
2017. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A csapágy közepét fel kell melegíteni elötte.
2017. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ. De a 2 főtengely nem ugyan olyan típusú. A régi olyan, amibe a marások vannak a sonkában, az újban pedig 2 lyuk van. Elvileg mind2 az s50-é.
2017. szept. 29. 19:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért,mert az egyik gyári a másik utángyártott.
2017. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az illesztések három fajtája:

- laza

- átmeneti

- szilárd.


A te esetedben úgy vannak méretezve az alkatrészek, hogy a tűrésmezők szilárd illesztést adnak. Magyarul a főtengelyed pár század mm-rel nagyobb, mint a csapágyad. Ez a normális.

2017. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tedd be a főtengelyt a mélyhűtőbe a csapágyat meg egy kicsit melegíts meg olajban de ne forrón és már is fel megy könnyen
2017. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!