Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszámtábla világítás...

Msebi06 kérdése:

Rendszámtábla világítás sötétítése hogyan?

Figyelt kérdés

A kocsimnak a rendszámtáblánál lévő lámpái elég csúnyák (már belül a réz foglalat is el volt korrodálva) voltak, így lecseréltem őket kompletten ledes-re pár ezer ft-ért. E jelzés rajtuk van. Sajna bekövetkezett amitől tartottam, túl erős fény van.

Mivel lenne érdemes leragasztani, hogy gyengébb legyen a fényereje?

Esetleg ilyen fólia:

[link]


Sosem használtam ilyet, elviekben kéne sötétítenie, de akkor miért tenné föl előre vki? Pont az ha jó, ha előre jól világít az autó.



2017. szept. 30. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fóliázhatod le. Hagyd úgy, ahogy van. Ha nem hátrafele szórja a fényt, akkor nem vakítja el a mögötted jövőt.
2017. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elviszed egy villamos szakihoz aki forraszt be elé ellenállást vagy áramgenerátort és akkor halványabban fog világítani.
2017. szept. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem szór hátra, csak le, nem vakít, de engem zavar, hogy ilyen.

Az ellenállás beforrasztása nekem is beugrott, de nem akarom megbontani a vezetékelést.

A fóliázást vmi jogszabály tiltja?

2017. okt. 1. 00:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom most idézni, de igen, jogszabály tiltja járművön a külső fényforrások takarását, fóliázását.
2017. okt. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A leddel az lehet a baj inkább hogy fúkuszált és nem szórt a fénye. Ezért látszódik erősebbnek. A led elé nem sötétítő réteget kellene tenni hanem egy olyan lapot ami szétszórja a fényt de nem csökkenti észrevehetően a fényerőt.
2017. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az enyémnél nem a szórással van a baj, hanem hogy tényleg nagyon erős. Majd teszek föl képet róla. Még a kocsi mögé is a földre is nagyot bevilágít.
2017. okt. 1. 16:29
 7/9 A kérdező kommentje:

Itt a kép: [link]


Közbe olyat gondoltam ki ha már úgyis meg kell bontani a kábelköteget, hogy leviszem a feszültséget, így normál erősséggel világítana. Van tolatókamera a kocsiban, oda viszont jó az erősebb fény, ezért tennék be relét, amivel normál állapotban gyengébb fényerejű, de rükvercbe rakva ráengedi a 12V-ot.

Ez járható út?

2017. okt. 1. 20:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Na már most az elején tegyük tisztába a dolgot: NEM MEGY ÁT MŰSZAKIN az utólag beszerelt LEDES rendszámfény még akkor sem, ha kamu, kínai E jelzés van bennük, akkor sem. Itt nem csak a jelölés a lényeg, hanem a kibocsájtott fény erőssége, ami bőven átlépi a maximálisan megengedett Lumen értéket!


Ez a baj ezekkel a kínai LED rendszámfényekkel, hogy brutál erősek és már nem szépek. Nem kell a rendőrnek felhívni a figyelmét a rendszám világításokra.

Én speciel ezzel foglalkozom, többek között rendszám LED fényeket építek és pont úgy állítom be, hogy az fehér legyen, de ne legyen erős, sem pedig gyenge. Egy közép fényerősséget beállítva nagyon szépen mutat és kihozza az autó karakterés jellegét. Hangsúlyozom továbbra is, hogy műszakira vissza kell cserélni az izzókat, mert nem engedik át (kivételt képez a kamu műszaki).


Az általad linkelt képen az alábbi látható:

[link]


Két ponton olyan erősen világít, hogy szinte már olvashatatlan a rendszám és arra a két karakterre öszpontosít a fény, nincs terjedése. Továbbá a keret felső rétegét és vakítóan megvilágítja. Ez az erősség egy tolatólámpának megfelelő, nagyonm zavaró és a rendőr is megbüntet érte! Ha belefutsz egy KPM ellenőrzésbe akkor még a rendszámod is ugrott (engedély nélküli átalakításnak minősül)!


Én ezt a fajta rendszámledezést, "búcsús" megoldásnak hívom!

2017. okt. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Műszakin volt így a kocsi nyáron. Munkahelyem mellett van egy állomás, reggel beadtam, munka után mentem érte, azt mondták semmi gond nem volt. Persze simán lehet úgy, ahogy mondod, hogy valahol megbuktatták volna emiatt.

Igen, az erőssége miatt, nem olvasható rendesen a rendszám. Egy próbált biztos fogok tenni gyengébb világítással, ha úgy sem megfelelő, akkor kicserélem őket.

2017. okt. 3. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!