Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyenek az 1.2 CR TDI motorok?

Milyenek az 1.2 CR TDI motorok?

Figyelt kérdés
Kevés 50-60 ezer km-es 1.2 cr tdi motoros autókkal szemezgetek, seat ibiza, vw polo stb. Mire kell figyelnem vásárláskor, kettőstömegű, részecskeszűrő mennyire problémás, esetleg helyette valami gazdaságos dízel?
2017. okt. 1. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

ismerősöm kocsijában 1.6-os CR TDI van, nagyon rossz.


-5 fokban nem indul, ha el is indul olyan mintha az egyik henger később indulna be. Olajproblémái vannak, de előfordult h kiírta hogy kevés/nincs hűtővíz benne....

Egyik alkalommal utánatöltött (máig nem tudja hogy lett üres, ha nem volt kilyukadva, és utántöltés után megoldódott a gond), másik alkalommal pedig kilyukadt a hűtője...


Francia dízelmotorok (1.6hdi) lényegesen jobbak a cr tdi-nél

2017. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg egy c3-mas 1.4 hdi helyette?
2017. okt. 1. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1.6 CRTDI-m van és cáfolnám az előttem szólót: 163k km-en komolyabb baja nem jelentkezett.

A hidegindítással az idei január minusz húszában sem akadt gond, kettőstömegűnek nincs észrevehető baja, a DPF pedig még félig sincs telve.

2017. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

3-as:


Érdekes, nálunk mindig baj van vele.


1x olajcsere után 1 héttel kivágta, hogy nincs olaj/kevés a motorban + nincs hűtővíz (ez 70k km-nél). Mind2-t utántöltöttük akk ment. 100k-nál már lyukadt a hűtő....


Hidegben a miénk, képtelen elindulni. 0 és -10 között még csak-csak nagy nehezen elindult, de azt is úgy, hogy remegett a kaszni, majd 20 mp-vel később "kisimult" a motor járása.

Szilveszterkor -28 fokban meg sem moccant, a francia hdi pedig pöccre indult.


Volt olyan olajcsere, hogy miután elhoztuk mondták, hogy "vigyük vissza, mert látnak a motoron 1-2 kivetnivalót, amit meg kellene javítani". Gariban csinálták...


Én saját tapasztalatom alapján nem ajánlom a cr tdi-t, a skodákat pedig messze kerüld el.


Érdemes megfontolnod egy újabb (értsd: 2012-től) francia autót. Manapság egyáltalán nem igaz hogy a franciák nem tudnak autót gyártani, nagyon is tudnak sőt megtanultak.


Mivel szilveszterkor csak az úgynevezett "franciasz@r" indult el -28 fokban a "tökéletes német CR TDI helyett", ráadásul az utóbbi motorral több gond volt 100k km alatt, mint a másikkal 150 alatt ezért nálam a németek kiestek, és franciák elvitték a show-t.


Írj privátot

2017. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
én arra lennék kíváncsi, hogy egy eleve kis autóba miért kell dízelmotort venni? A benzines sem fogyaszt sokat és egy csomó meghibásodási lehetőég ki van zárva! Amúgy ez a motor 3 hengere, vagyis jobban remeg, ezért bizonyos alkatrészei hamarabb lehetnek cserések, pl. a kéttömegű lendkerék. Amúgy az 1.4 HDi jó.
2017. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok éves dízel használat után én nem venném meg, dízelt 1.6 alatt alapból nem. Nekem ami bevált és szàmomra is hihetetlen módon elment 6 év alatt 760 000 km-ig, az egy 1.9 JTD egy Fiat Doblóba. Fogyasztása alacsony, menni bír, súlyt nem igazán érzi, alacsony fordulaton dolgozik.
2017. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!