Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó automata szívató hogy...

Start antal kérdése:

Robogó automata szívató hogy is működik?

Figyelt kérdés

Robogó automata szívató hogy is működik?

A fenti cikket olvasva, próbálom az én gondomat megoldani.

Igaz az én "mocim" csak piaggió sféra de mint a makacs szamár hidegen ez sem indul, Viszont kettő köbcenti benzin beinjekciózva a szívótorokba és azonnal indul. Valószínű, hogy a szívató a ludas, csak én nem értek hozzá. A szervizbe pedig titkolják a megoldást, kérdésemre azt mondták főtengely szimmering csere. Néhány hónappal előbbre egy másik robogóm egy Generic ugyan igy viselkedett. Azon "is" szimmeringet cseréltek egy fél vagyonért és mégsem lett jó. Aztán mérgemben szétrugtam néhány darabra és ment a kukába. Sajnálom, hogy akkor nem jutott eszembe az infuzió.

Ezek után már csak egy értelmes választ szeretnék kapni, mert az infuzió nem megoldás csak egy lehetőség



#hidegindítás #Szivató.
2017. okt. 2. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A karburátoron van egy fekete "doboz" amibe 2 vezeték csatlakozik, ez az "automata" szívató. Van benne egy patron amiben folyadék van, körülötte fűtőszál. Kihűlve összehúzódik és kinyitja a dúsító fúvókát. Amikor a motor beindul 12V kerül rá, felmelegszik és kitágul a patron, lezárja a dúsítót.

Általában két csavar és egy lemez tartja a helyén, egyszerűen lehet cserélni. Persze csere előtt érdemes megnézni, hogy összehúzódik-e hidegen és kitágul-e ha feszültség alá kerül.

A képen a fekete doboz a vezetékkel a szívató: [link]

2017. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igaz az karbimon lévő szívató nem ilyen.

Piaggio-sfera a robogóm. Azt hiszem közelebbről is meg kell vele ismerkednem. Az egész robogó szerkentyűt át kell vizsgálgatnom, az irányjelzőm sem működik még azt is meg kell keresnem, hogy hol van.

Lesz vele dolgom elég.

2017. okt. 16. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!