Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsisok, zebrán forgalm...

Friss jogsisok, zebrán forgalmi okokból meg szabad állni autóval vagy ha van lehetőségem, a zebra előtt vagy utána kell?

Figyelt kérdés
Egy kereszteződésben ahol nekem van elsőbbségem megállok a zebra előtt mert elengedem a gyalogost, átmegy a gyalogos, én mennék tovább de vagy ott maradok a zebra előtt, vagy ahogy átmentem a zebrán meg kell állnom mert keresztben nekem feltorlódtak az autók és nem tudnak tovább menni, így én sem tudok egyenesen menni. Ilyenkor hol álljak meg, a zebra előtt maradjak, vagy a zebra után álljak meg?
2017. okt. 3. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a zebra után már bent vagy te is a kereszteződésben. És ha nem tudsz haladni, mert feltorlódtak keresztben, akkor miért állnál bele te is a kereszteződésbe?


Na jó, ez a gyakorlatban BP-en reggelente úgy működik, hogy minden autó beáll a másik s.ggébe 10 cm-re, a normálisak hagynak kb fél métert a zebrán a gyalogosnak, a bunkók a zebrán is 10 cm-re állnak az előttük lévőbe, és a gyalogosok meg teleportálnak az út másik oldalára...

2017. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha én a zebra után állok akkor igen a kereszteződésben állok én is, de más autót nem zavarok. Akik keresztben állnak előttem, azoktól nem tudok egyenesen tovább menni, nekik kellene félreállniuk de mivel dugóban vannak, nem tudnak, így mindenki áll, amig el nem indul a sor.

És az a kérdésem hogy ha előfordulna ilyesmi szituáció, mit csináljak? Ha már látom hogy a kereszteződésben meg kell állnom nekem is, maradjak a zebra előtt? Próbáltam keresni erről vonatkozó információt, de nem találtam.

2017. okt. 3. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor hivatalosan a zebra előtt kellene maradni, ha látod, hogy nem férsz át.


De ezért írtam, hogy a gyakorlat azt mutatja, hogy ha haladni is akar az ember, nem hagy nagy távolságokat.

2017. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a kérdező jól látja...

...de én még nem láttam olyan rendőrt, aki a reggeli csúcsban intézkedne/bírságolna a tíz centire egymásba lógó autók között..


például a Bajcsy- Andrássy-Kálmán-József Attila kereszteződés nem működő forgalmi lámpák esetében úgy,hogy a rendőri kézi irányítás még nem érkezett meg(ülnek a szétrobbanthatatlan dugóban)


Na, ott mindenki úgy áll meg, hogy hagytak tíz centi helyet..

2017. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A zebra előtt kéne, csak ugye te magad is meg fogod majd tapasztalni, hogy a gyakorlati közlekedésnek köze sincs ahhoz amit oktattak vagy Kreszben van.

Ebből is van később a sok koccanás, mert emiatt eltolódik az ember helyesen tanult közlekedési morálja, át a rutinba amit megkövetel a forgalom. Csak az épp nem mindig helyes meg nem mindenki gondolja egyformán a cselekvést benne.

Marhára észnél kell lenni és figyelni folyamatosan évek múlva is.

2017. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a gyakorlatban is megállok a zebránál. Mivel előttem is áll a forgalom, sem így, sem úgy nem haladok, de legalább a gyalogosoknak nem kell átmászni az autón. Ugyanígy ha dugó van, a kereszteződésbe is csak akkor megyek be, ha tudom, hogy a túloldalon el is tudom hagyni. Ha beragadok, akkor a keresztforgalmat is feltartom, és jogosan szidja mindenki az anyámat.
2017. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak olyan furcsa volt a helyzet, ha a zebra előtt megállok, van a zebra, és kb 1.5 autónyi hely, és utána volt a keresztező forgalom, és mivel gyalogos nem volt a zebrán sem a zebra közelében, lehet nem látták a mögöttem lévők, hogy miért nem indulok el, miért állok az autóval
2017. okt. 3. 16:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalni, az a baj vagy az autós dudál le miért álltál meg vagy a gyalogos anyáz le ha a zebrára állsz.

Nyugodtnak kell maradni.

2017. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha van 1,5 autónyi hely, akkor már nyugodtan beállhatsz oda. Ha semmilyen módon nem zavarod sem az elsőbbséggel rendelkező autókat, sem a gyalogosokat, akkor még illemtani megfontolás se szól ellened.
2017. okt. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Soha ne foglalkozz a mögötted lévő autóval!

Van olyan birka, aki a kamion elé is kizavarna!

2017. okt. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!