Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit tanácsolnátok?

Első autónak mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Épp várom, hogy meghozza a postás a jogsimat az elkövetkezendő napokban, viszont autó téren teljesen tanácstalan vagyok. Annyi mindent olvastam, hallottam, hogy gondoltam teszek fel egy kérdést itt is, hátha.


Talán kiegészítőnek annyi, hogy egy kisebb városban lakom, és főként a városon belüli közlekedésre kellene. Mikre érdemes figyelni? Milyen autó lenne célszerű?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2017. okt. 4. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Legjobb a Nissan Leaf, elektromos városba a legjobb, vagy Peogeot Ion.

Nekem Swiftem van, régi 8 szelepes, szereti a városi hangulatot, 1.3-as ezért akár bevállalok lazán akár több száz km-s kirándulást is. 130km/h-t lazán veszni 140-ig jók vagyunk, aztán megnő , 150-nél is 7 litert fogyaszt, amúgy 130-nál 140-nél 6-ot. száz km-re bontva.


Fiestánk is van, 44kw-os szervós légzsákos, sajna a Suzukival ellentétben nincs benne klíma, de városba 6 litert fogyaszt ( kevesebbet a Swiftnél, főleg télen ) hosszú úton pedig volt már 4.5 liter is, de akkor 80km/h-val mentem és inkább egyenes szakaszon.


De nem írtál árat, szóval Leaf lenne a legjobb döntés ha főként ott használnád. Vagy Prius, mondjuk ez ezerszer jobb, vagy Opel Amper, zöld rendszám és benzin/elektromos.

2017. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mivel sem a keretet nem írtad, sem különösebb elvárásokat, így nem nagyon lehet igazán jó tanácsot adni. Az elektromos autókat felejtsd el, a hybrid (pl az említett Prius) jó lehet, de úgy sejtem, nem ebben az árban gondolkozol.

Én ha nem kell sok embert, cuccot fuvarozgatni, akkor egy kisebb benzinest néznék: Fiesta, Polo, Ibiza,Fabia,Punto, Mazda2, stb.

2017. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Konkrét árat még magam sem határoztam meg, talán annyit, hogy 1 millió alatt szeretnék maradni, és abból kifogni egy lehetőleg "fiatalabb" autót. Itt természetesen nem 2-3 évesre gondolok. Bár erre is volt, aki azt mondta, hogy első autónak valami "nagyon olcsót" nézzek, amit törni nem kár és olcsó javítani.
2017. okt. 4. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Ford Fiesta, Opel Corsa, Suzuki Swift II, ezekből max 10 éveset már simán találsz. Egyik sem fogja romba dönteni a költségvetésedet.
2017. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát egy biztos, ne dízelt...

valami sima szívó benzint... 1.4-es vagy kisebb (városba bőven elég a "gyenge" motor is)


gyakorlatilag rajtad múlik, hogy melyik autó szimpatikus.

hasznaltauto.hu-n nézelődsz és keresel valamit ami olyan 8-12éves közötti és lehetőleg 100-125e km között futott :)

2017. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért kell törni? Ez nem valami roncsderbi, ember. Ki mondd ilyeneket? Nekem is 250 ezer forintos Swiftem van 2 éve és egyszer se törtöm, mondjuk nem ezt a Swiftet használtam, a másikat se törtem, meg a Fiestát se.


Ha nem vagy kövér mint én, nagyon-nagyon jó lesz neked egy 16 szelepes fordulatos kis 2002-es Swift klímával szervóval. Most van ilyen 5 is, csak nem linkelem, keresni Te is tudsz, élvezetesebb. Meg nem tiltanak engem. Nekem komprumisszumot kell kötni, vagy a pocim kormányoz vagy a lábam nem éri el a pedálokat, nos szegény lábaim szívták meg, lábujjheggyel nyomom a kuplungot, vékonyabb lennék, tökéletes lenne, de nem 130kg/170cm -re találták ki a Swiftet. -ha esetleg Te is ilyen hanyag lennél mint én- Fiesta jó választás, állítható az ülés magasság, meg a b.öv.

2017. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Opel Astrát. Olcsó és kis pénzből fenntartható.
2017. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!