Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárláskor...

Használt autó vásárláskor minden esetben van garancia?

Figyelt kérdés
Mástél hete vette egy 12 éves autót egy kiskereskedőtől, és most előjött valami hiba rajta (kormányzásnál ha teljesen eltekerem a kormányt akkor rángat a kocsi). Van ilyenkor garancia? Mert mikor megvettem erre nem kérdeztem rá..
2017. okt. 4. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


gúglmedzsik

2017. okt. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezt láttam énis, meg rákerestem nyilván.. csak nem egyértelmű, mert nálunk nem volt szó róla, hogy van-e, és ha nincs leírva, akkor is biztosan jár-e, erre lettem volna kíváncsi
2017. okt. 4. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Garancia (hivatalos nevén jótállás) akkor van ha ezt külön kikötöttétek a szerződésben.


Amennyiben ez nem történt meg (feltételezve, hogy kereskedés az eladó) akkor csak SZAVATOSSÁG van, 6+6 hónap. A szavatosság pedig annyit jelent, hogy akkor kell kijavítania a kereskedésnek a hibát ha az már a vásárlás pillanatában is fennállt vagy olyan hibának az egyenes következménye, ami már a vásárláskor is fennállt (egyszerű példa: ha felforr a hűtővíz mivel rossz a termosztát és ezért hengerfejes lesz az autó akkor ez szavatosság. Ha jó volt a termosztát vásárláskor de 3 hónap múlva elromlik a termosztát és ezért lesz hengerfejes az autó az nem szavatosság).


Magyarra fordítva kb. nesze semmi fogd meg jól, 100-ból 1x lehet nepperen ilyen javítást behajtani.

2017. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Amit az előző leírt igaz, de nem a kereskedőre, hanem a magánszemélytől vett autóra. Ha autókereskedőtől van az autó, akkor két év a szavatosság és ebből az első hat hónapban úgy kell tekinteni, hogy a hiba fennállt a vásárláskor. Kérdező, beszélj a kereskedővel és kérj javítást. Ha nem hajlandó rá, keress egy közlekedési jogászt és szólítsátok fel írásban.
2017. okt. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó

Nem, bem igaz. Egy év, nem kettő és az első 6 hónapban a kereskedonvan a bizonyítási kényszer, utana pedig a vevőn. Szó sincs arról, hogy barmit ugy kellene tekintenie bárkinek...

2017. okt. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, felhívom ma. Amúgy rendesnek tűnt, nem ilyen hatalmas kereskedés, csak pár kocsival foglalkozik mindig, és mondta mikor elhoztam, hogy ha bármi gond van hívjam. Meglátjuk.
2017. okt. 5. 09:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos nem mindegyik nepper ilyen de amikor én vettem kereskedőtől autót akkor szinte körbeugrált. Ott felejtettem egy papírt amikor elhoztam az autót és emiatt másnap kerestem akkor már úgy beszélt velem mint a kutyával. Addig kedvesek amíg meg nem veszed az autót. Ha meg egy hiba miatt perre mész akkor rájössz hogy az évekig tart és nem az nyer akinek igaza van hanem az akinek dörzsöltebb az ügyvédje és annak bírósági kapcsolatai.

Ja persze magánember is becsaphat. Aki fél az vegyen új autót. De az új autóval is becsaphatnak mert azt is kereskedő adja el ugye és sokszor van hogy a gyárból szállítás közben már sérült volt és javították vagy járt vele a kereskedő és utána visszatekerés után eladja null kilométeresként.

Annyit lehet tenni hogy nagyon odafigyelsz mindenre és nagyon utánanézel az autó történetének és tüzetesen átnézeted de már az újat is nem csak a használtat.

Például ahelyett hogy valaki elkezdi számolni a karcolásokat az autón le kell ellenőrizni a dolgok működését - pl ki kell tekerni a kormányt jobbra és balra tesztelni a fékeket éshogy merre húz az autó stb. Akkor eleve nem fut bele ilyenekbe.


A kormány kitekerésekor kopogás vagy erős sistergő sziszegő hang van? Lassan így kanyarodva van kattogás vag ysúrlódó hang? Hogy kell érteni hogy rángat a kocsi? Mintha a motor rángatna? Erre különben ügyelni kell hogy még akkor se tekerd koppanásig ki a kormányt egy hidraulikus szervős autón ha biztosan tudod hogy jó a kormánymű mert ez árt neki.

2017. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, túl vagyok mindenen, hívtam a pasit, nem volt bunkó, de csak annyit mondott, hogy lehet hogy beakadt valami a kerekeknél, ha nem múlik el vigyem el szerelőhöz. Garanciára így rá se kérdeztem.. Egyébként közben megjavult, fogalmam sincs mi lehetett, kipróbáltam minden irányba, és semmi baja.. De jövőhéten azért elviszem a szerelőmhöz, hogy nézze meg.
2017. okt. 5. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!