Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendőr elküldhet műszakira?...

Rendőr elküldhet műszakira? Hogy néz ki egy ilyen feljelentés? Postán kiküldik?

Figyelt kérdés

Megállított, a fényszóró fül nem tetszett neki. Azt mondta feljelent, mehetek majd műszakira. Papírt nem adott, műszakimat nem vette el (nem is volt miért). Egy kis cetlit kellett aláírnom, ahol a szabálysértést nem ismertem el. Mi következik ezután? Kapok postán behívót a mozaikba?

Nem kpm-es volt, sima rendőr.



2017. márc. 1. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Mi baja van a fényszóró fülének?Törött és mozog a fényszóró?

Azért elég érdekes hogy egy átlag rendőr felnyitja a motorháztetőt és keresgél hátha talál valamit amibe beleköthet-hacsak nincs nagyon kiéhezve a sikerélményre/bírságkvótára...

Ma láttam egy olyan autót aminek konkrétan tejes hosszban nem volt küszöbe alul-és volt érvényes forgalmija és közlekedett az utcán,ha fényszóró fülért feljelentés jár akkor azért a küszöbért helyszíni bezúzás.

2017. márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 veterán vas ***** válasza:
Bocsi, de mi az a fényszóró fül? :O
2017. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mozgott kicsit a fényszóró.


Fényszóró fül: ez tartja a fényszórót. Két csavarral...

2017. márc. 2. 10:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilván azért szúrt ki már messziről, mert észrevehetően mozog a fényszóró. Ez pedig a közlekedésben megengedhetetlen. Bírságot nem róhat ki, mert bizonyíthatatlan, hogy már otthonról így indultál el, vagy most lazult le az utolsó 500 méteren. :-)) Mindazonáltal kötelezhet rá, hogy a hibát megszüntesd.
2017. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen elismerted hogy nem követtél el szabálysértést, a fényszóró út közben hibásodott meg amire a rendőr felhívta a figyelmed, hogy a legközelebbi helyen háritsd el a hibát. Valószínűleg látta hogy mozog és ezért állított meg.

Velem is megtörtént, mert ütött az egyik hátsó kerekem és nem láttam mire mutogat mellettem a rendőr.:-) Ugyanis autószerelőnél volt az autóm és közben a szerelő kisfia kilopta hétvégére a kocsit disco-ba és padkázott vele amit észre sem vettem addig.

2017. ápr. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!