Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek hogy sikerült a kresz...

Kinek hogy sikerült a kresz vizsga 2017-ben? (csak azok írjanak választ, akik 2015 után vizsgáztak köszi! )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kresz viszga előtt állok. Az e-titánon csinálom a teszt kérdéseket. Még csak 5 órát használtam fel, van még pár napom a vizsgáig, minél többet szeretnék még gyakorolni. Viszont egyre inkább kétségbe ejt, hogy minden tesztnél újabb ismeretlen kérdéseket dob fel a rendszer. Sokat nem is biztos hogy meg tudok majd jegyezni, lévén hogy 10e kérdésről van szó. Plusz úgy érzem, sok a becsapós is. Mit gondoltok erről a rendszerről? Most először megyek majd jogsira, és tartok tőle hogy nem fog sikerülni. Tudna valaki esetleg tippeket adni? A képes kérdések mennek. légyszi tényleg csak az írjon aki 2015 után csinálta, köszi!

2017. okt. 11. 17:43
1 2 3
 1/23 $$$$$ ***** válasza:
100%
Én jullius körül vizsgaztam.Elsőre mentem at 69 pontal. Csak azt tudom mondani hogy csinalgasd a mintapeldakat valamint olvass bele a kressz könyvbe. Ne mondom hogy olvasd el az egészet csak úgy kb. nézd át.
2017. okt. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Emlékszel hogy a rendszerből hány órát használtál fel? És milyen gyakorisággal sikerült a teszt programban a vizsgád? Az utolsó néhány órában már több sikeres, mint sikertelen vizsgád volt? Sajnos úgy látom hogy kb a szerencsén múlik, hogy könnyebb/nehezebb kérdéseket ad :(
2017. okt. 11. 17:54
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez ez e titán, valami olyasmi, hogy pont olyan kérdéseket ad, mint ami a vizsgán van? Így nem tanulod meg a kreszt, csak vizualizálod a kérdéseket, de ha már egy másik rajzot látnál, fogalmad sem lenne.

Nekem 97 % lett, de fogalmam sincs, mi az az e titán. Gondolkodj a kérdéseken és a válaszokon, értelmezd. Másképp nem fog menni.

2017. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
köszi hármas válaszoló! Hogyhogy nem hallottál róla? Nektek nem mondták az oktatáson? Mindeninek ajánlják úgy tudom, jelenleg az az egyetlen hivatalosan elérhető teszt sorozat. Illetve nem a rajzokról volt szó hanem a szöveges feladatokról :) 2015 után vizsgáztál?
2017. okt. 11. 18:04
 5/23 anonim ***** válasza:
Augusztusban. Nekünk annyit mondtak, hogy olvasgassuk a könyvet és ha akarjuk, neten találunk többféle oldalt, ahol lehet gyakorolni. Mondjuk mindenki átment elsőre.
2017. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A vizsga végén nem százalékban adja meg az eredményt, hanem hibapontban. te pontod/75
2017. okt. 11. 18:18
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem mondtam miben adja meg, hanem azt mondtam, hogy hány százalék lett.
2017. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%

Szintén 69 pontom volt, mint az első válaszolónak.

Júniusban vizsgáztam.

Egy idióta baromságnak tartom azt, hogy online lehet tanulni.

Informatikus vagyok, bár nem ebben dolgozom, de ez a szakmám. Én már ebben nőttem fel, mindent neten intézek.

Koromnál fogva eléggé kihasználom a digitális világ adta lehetőségeket.

De a vezetésnek ehhez semmi köze. Az a gyakorlatban történik, és persze meg kell tanulni előtte a szabályokat, ha nincs ember, aki elmagyarázza, szemléltesse, lerajzolja, akkor értelmetlen az egész.

Meg sem fordult a fejemben, hogy egyedül vágjak neki.

Mondjuk nálunk nem volt kocsi a családban, nem tudtam volna kitől kérdezni.

De volt egy csomó minden, amiről azt sem tudtam, micsoda, és oktatáson ezekről szó esett. Volt olyan ismerősöm, aki pl kresz során nem tudta, mi az a kézikocsi.

Én olyat nem tudtam, hogy mi az a két tengelyes vontatmány.

Ki lehet röhögni, de sosem volt rá szükségem, sosem tanultam ilyet, de megkérdeztem, elmagyarázták.

A rendőri karjelzéseket az oktató mUTATTA, nem csak elmondta.

Könyvben hiába van leírva meg odarajzolva egy nyíl... a valóságban biztos tapasztaltátok már gyalogosként is, hogy ahol rendőr irányít, ott káosz van, mert a sok autós nem tudja értzelmezni a karjelzéseket.

De jó lesz később, mikor már főként az a nemzedék fog vezetni, akiknek ezek a karjelzések SEMMIT nem mondanak...

Arról nem is beszélve, hogy az oktatáson rengeteg példát kaptunk a város közlekedéséről, ahol vizsgázni kell. Hol milyen tábla van, mit lehet, mit nem lehet. Ezer példát mesélt az oktató, hogy ki mi miatt bukott meg, és hol. Ezek beleégnek az agyadba.

Persze majd a gyakorlati oktató is fog mesélni, de ott maximum bólogatsz vagy vihogsz egyet, úgysem tudsz majd eleinte koncentrálni több felé.

Ezt majd akkor tapasztalod, mikor ezredjére mondja el ugyanazt, te az agyaddal tudod, hogy úgy van, meg értelmes embernek is tartod magad, aztán tessék, mégsem nézel bele a tükörbe, mégsem indexelsz, stb.


Nem csak hogy nem engedném ezt a típusú tanulást, de meg sem adnám a jogsit taknyos tizenéveseknek.

Nincs még felelősségtudatuk!

Anyám, hányan haltak már meg az utakon az ilyen kis "majdénmegmutatom" suhancok miatt...


Tökéletesen igaza volt annak, aki azt írta, hogy így csak vizualizálod a kérdéseket.

Ha el kellene magyaráznod a szabályt, vagy rákérdeznének, hogy MIÉRT úgy van, nem tudnád megmondani.

Csak azt tudod, hogy a B válasz a helyes, de az okát nem fogod tudni, és eu nagyon gáz.

2017. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Érdekes, én meg pont úgy érzem hogy el tudnám mondani a szabályt mert értem, viszont a kérdések sokszor túl bonyolultan vannak megfogalmazva a tesztben. Ezt maga az oktató is megerősítette bennünk, hogy a jelenlegi teszt direkt arra megy, hogy többször menjenek vizsgázni az emberek és fizessenek. Ő mondta, hogy a teszt program nélkül esélytelen a sikeres vizsga. Nem a teszt alapján tanulok egyébként, elolvastam a könyvet, és utána kezdtem el gyakorolni a programmal. Hiába olvasom el a könyvet, nem a gyakorlati szituációkkal van gondom, és nem is azzal amit elmondtak órán. A teszt legkönnyebb része pedig a rendőri karjelzések szerintem. Aki tudja, hogy milyen ez a program az tudja miről beszélek. Olyan példákat hoztál fel, amikből kiderül hogy nem most vizsgáztál jogsiból. Direkt kértem, hogy az válaszoljon aki most vizsgázott. Továbbra is ezt kérem, illetve az e-titánnal kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi :) köszi!
2017. okt. 11. 19:14
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok írtak (írtunk), akik most vizsgáztak.

Az új rendszerben.


Lehet jó fej akart lenni az a valaki, hogy ezt mondta, de amúgy nem igaz.

Nincsenek bonyolultan megfogalmazva a kérdések, sőt tulajdonképpen ennél egyszerűbben nem i9s nagyon lehetne.

Rövid, értelmes, egyértelmű, lényegre törő kérdések vannak.

Baromságnak tartom, hogy arra menne ki, hogy minél többször menj vizsgázni és fizess. Kíváncsi vagyok, ez a valaki mégis hogy tenné fel a kérdést, hogy ennél egyértelműbb legyen.

Olyan ez, mint mikor időpontod van az orvoshoz, be is hívnak időre, normálisak veled, megkapod a diagnózist, megkapod a recepted, aztán kijössz a rendelőből, és mindenkinek szidod a magyar egészségügyet. Pedig amúgy veled nem történt semmi rossz, csak ezt sulykolják beléd, hogy szidni kell, mert milyen sz.r

Na ez a helyzet a vizsgával is, akik hülyék hozzá, azok minden fórumon hangoztatják, hogy ez csak a pénzbeszedésre való. Pedig nem. Arra való, hogy az ember megtanulja. Aki hülye hozzá, az fűnek-fának panaszkodik, ezért kap olyan nagy nyilvánosságot.

De ez demagógia - szítják a tüzet.


Nem tudom már a pontos számokat, de még középiskolában tanultuk közgazdaságból, hogy ha valaki elégedett, azt 3 embernek meséli el, de ha elégedetlen és rossz tapasztalata volt valamivel, azt 15 embernek adja tovább.

Szóval nem kell mibdennek bedőlni, egyszerűen alapvető emberi tulajdonság, hogy szeretünk panaszkodni.

2017. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!