Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opelnél láncos a vezérlés?

Opelnél láncos a vezérlés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


G astráknak láncos a vezérlése? Ha igen, az hátrány bármilyen szempontból szíjassal szemben? Mennyivel lehet húzósabb a cseréje?


Előre is köszi.



2017. okt. 15. 09:59
 1/3 crudy ***** válasza:
0%
A lancos vezerlesnek van elonye es hatrany a szijjal szemben. A szij kb 60-70 ezret bir (altalaban) es aztan csere ami nem egy nagy tetel. Szij, pumpa, gorgo stb. A lancos azert jo mert 200ezret altalaban elmegy de ha cserelni kell az nagyon koltseges.
2017. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik motorról van szó. Kapásból tudok szíjas és láncos G Astra motort is.


Nekem ugyan már H Astrám van, de olyan motorral, amit még G Astrába is szereltek. Ez szíjas. Az előző állításával szemben 150.000km a gyári ajánlás a cserére. Most januárban estem túl rajta. Nem mondom, hogy két fillér, de még mindig olcsóbb, mint a lánc cseréje. Nálam nincs benne a vízpumpa a vezérlésben, így csak a szíj és két görgő cseréjéért fizettem kb 80.000Ft-ot. Azért ez sem aprópénz... Igaz ha nem ragaszkodom a gyári szetthez, akkor velemivel olcsóbban is megúszható lett volna.

2017. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, Opelből van ilyes meg olyan is.


A szíjas előnye, hogy halkabb, finomabb járású motort lehet vele csinálni, a lánc meg tartósabb, viszont van egy "kattogása" ami miatt nem lesz olyan csendes a motor.

Valami olyasmi is rémlik, hogy a szíj könnyebb, és ez megint előny a motor járásának hangolásánál (kisebb a tehetetlensége).


Egyébként most már vannak (pl. a legújabb Golfban) olajban futó vezérműszíjak is, aminek kb. annyi az élettartama, mint a motor egyéb részenek (gépkönyv szerint ha jól emlékszem 390e km).

2017. okt. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!