Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4 ingadozó teljesítmény?

Golf 4 ingadozó teljesítmény?

Figyelt kérdés
A kocsi egy 2003-as 1.6-os benzines golf 4. Megfigyeltem, hogy az alapjárat valamikor 900-as fordulaton van, valamikor 1100-on. Valamikor elég kicsit rálépni a gázra, és a kocsi szinte"kiugrik" alólam, máskor bele kell taposni rendesen hogy ez meglegyen, és ne döcögjön. Miért van ez, hogy egyszer erősebbnek, máskor gyengébbnek érzem? Egy több éve vezető barátom kipróbálta, ő azt mondta semmi baj nincs vele, szép a hangja, nem füstöl jól megy, csak jobban oda kell neki lépni, mert nem egy TDI. Szerelőnél is volt nemrég 2x is, (egyszer kézifék, egyszer önindító miatt) és ő se mondott, vagy írt semmit a javítási lapra. Szóval mitől lehet ez az ingadozó teljesítmény?

2017. okt. 15. 15:43
 1/2 A kérdező kommentje:

Találtam egy rövid kis fórumot, nem tudom, hogy ez mennyire kapcsolódik az én problémámhoz, mivel nem értek a kocsikhoz.


"El kell, hogy keserítselek! Az AKL motor nem 16 szelepes! 🙂

A fojtószelepházat féktisztítós ,vagy nitrohígítós ,vagy benzines ronggyal takarítsd ki! Emiatt ingadozhat az alapjáratod. Célszerû lenne megnézni a légtömegmérõ és a fojtószelepház közötti szakaszt,hogy nincs-e valamilyen tömítetlenség(általában a kartergáz csõ szokott eltörni és ott kap hamis levegõt a motor).

Érdemes még megtudni a benzinszûrõ és a gyertya cserék idõpontját(benzinszûrõt 20 ezer km-enként KELL kicserélni, a gyertyákat 30-40 ezrenként(típustól függõen)…

Célszámítógéppel is ki kellene kérdezni az ECU-t és nemcsak a hibatárolót, hanem élõ adatokat is. Legfõképpen a lambda érték érdekelne, de nem elhanyagolandó a többi sem…"


[link]


Az enyém motorkódja BCB, ami a wikipedia szerint 1.6-os benzines 16 szelepes.


[link]

2017. okt. 15. 16:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Tipepek jók, lambda szonda, fals levegő, alpjárati problémák elhárítása, aztán élő adatos vizsgálat, lambdaszonda aktuális adatainak olvasása.


Csak félve kérdezem meg, ugye nem akkor erőtlen amikor hidegben megemeli magának az alapjáratot, hogy hamarabb melegedjen, te meg tiprod neki?!

2017. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!