Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó kivitele befolyásolja...

Az autó kivitele befolyásolja a vezetési élmént és az autó kezelhetőségét vagy nem mérvadó?

Figyelt kérdés

Teszem azt pl egy sedannak a vezetési élménye jobb mint egy suv-nak?Vagy egy kombi könnyebben irányítható egy ferdehátúnál?És fordítva,hátrány pl egy hosszú sedan kialakítás mondjuk parkolás szempontjából?Mely kivitel vezetési éménye a jobb ill. Egyszerűbb?Szerintetek számít ez?

(első autó vétel előtt állok,eddig nem igazán érdekelt,de ha valaki tapasztalt e-tekintetbe,szívesen meghallgatom a véleményét)



2017. okt. 15. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy befolyásolja. Egy hosszú autóval sokkal nehezebb manőverezni, mint egy kis kétszemélyes sportkocsival.
2017. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó,nyilván befolyásolja,de jelentősen?
2017. okt. 15. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Például egy SUV-nak sokkal magasabb a súlypontja, ez nagy sebességnél, kanyarokban érezhető.
2017. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően igen, viszont egy Porsche Cayenne mérföldekkel sportosabb, mint egy Coupe Opel Astra. SZóval sokat számít az is, hogy milyen márkáról beszélünk.

De persze, egy sportos autó alacsony súlypontú, széles, lehetőleg kis méretű.

2017. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kiitos ***** válasza:

Vezetési élmény első autónál??

Kinek mi ad élményt.

Aki száguldozik annak a sportos futómű ad nagyobb élményt.

Aki kényelmesen akar utazni, annak meg a lágy felfüggesztés ad nagyobb élményt.

És még sok szempont szerint lehet válogatni.

Te nem mondtad meg hogy milyen igényeid vannak , ezért nem lehet választani sem .

2017. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hogy a francba ne befolyásolná..... :)


mondjuk két ugyan olyan márka/típus sedan és kombi között vezetésügyileg nincs különbség...

ugyanúgy tapad,fordul stb....


SUV-ot nem vennék soha, azokkal a magas súlypont miatt még egy sima defekt is az autópályán borulást okoz, míg egy személyautónál max. megpördülést, de az esetek többségében még azt sem....


autó és autó között inkább a futómű számít, mint sem a motor...

motor kb. csak annyi ér, hogy mennyi idő alatt éred el a kívánt sebességet


nekem öreg mercim van, lassan gyorsul, de ha az begyorsult akkor 50-60-al veszem be a körforgót ha száraz az aszfalt...

na ezt megpróbáltam céges új Opel-al... nem igazán tetszett neki az ötlet, majdnem belementem az árokba mert nem akart kanyarodni :D


vezettem SUV-ot is, ott nagyon meg kell szokni, hogy imbolyog az egész autó, nekem nagyon furcsa volt :)

2017. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Mivel ez lesz az első autód, a különbséget csak akkor fogod érezni, amikor már ezt belaktad, és egy másikba átülsz. Ott már lesz véleményed, hogy melyik gyorsabb/stabilabb/kényelmesebb/stb.

Egyet -önmagával- piszok nehéz lenne összehasonlítani. ;)

2017. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!