Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe pénzbe lenne egy...

Mennyibe pénzbe lenne egy "rally autó"?

Figyelt kérdés
Szóval nagyon nagy rajongója vagyok a rally-nak és arra gondoltam hogy egy Peugeo 206-ot szeretnék rally autóvá átalakítani!Még elég amatőr vagyok a "tuningoláshoz" és nem igazán tudom hogy ezek mennyibe kerülnének:Erősebb motor,beömlő,matricák,nagyobb spoiler,sportűlések.A válaszokat előre is köszönöm :)

2017. okt. 15. 11:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ, hogy milyen szinten (/kategóriában) és mennyire jó eredményt szeretnél elérni. Egy nyitott jellegű kategóriában összehozni egy "rally autót" szinte 0 Forint, mert közel utcai állapotban is lehet indulni vele. De mondjuk vegyünk egy átlag rali kategóriát és azt, hogy olyan szinten kell lennie az autónak, amivel azért a mezőny első felében lehet lennie. Ebben az esetben az alkatrészek összege eddigi tapasztalataim szerint olyan fél-1 millió körül vannak. Plusz munkadíj, már ha nincs elég tudásod és felszerelésed a saját kivitelezéshez.
2017. okt. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 veterán vas ***** válasza:
71%

#1!

Nem tudom mire gondoltál, de nincs olyan kategória/osztály/csoport, ahol "0" Forintból lehetne versenyezni. Apropó, mi az a "nyitott kategória"?

Jah' az általad említett 1.millióból esetleg kijön, a bukócső, ülések, ruhák, sisakok, gépkönyv, licencek, stb.

Vagyis az autóra még egy fillért sem költöttél, nincs szervizcsapatod, bejáró autód versenyüzemanyag, tartalék alkatrészek. Aztán a szállás, nevezések, sorolni is sok lenne. :(



Kérdező!

Úgy tűnik, csak a felszínt és a külső dolgokat látod.

Ez a sport sokkal összetettebb attól, hogy veszel egy "erősebb motort/matricákat/sportüléseket....." és valakivel összerakatod.

Elképzelhetetlen nagyságú anyagi hátteret igényel, már az amatőr osztályban is. Olvasd el pl. a MARB (Magyar Amatőr Rally Bajnokság) szabálykönyvének előírásait, hogy valami képet kapj az egészről.

2017. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Igazából nekem nem pont Rally-hoz kéne hanem hétvégi autónak erdőbe elmenni,járkálni ide-oda.Tudom hogy ezekre nem kell rally autó csak nekem gyerekkori álmom egy ilyen.

A bukócsövet meg persze hanyagolnám mivel ha jól tudom 200.000 érvényesíteni.Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2017. okt. 15. 13:19
 4/38 A kérdező kommentje:
És erős motor alatt egy 110 lóerősre gondoltam mert az a 75 lóerő számomra kevés.
2017. okt. 15. 13:22
 5/38 anonim ***** válasza:
Még ha csak 200000 lenne a bukócső hogy benne lehessen. Azonnal mennék papíroztatni.
2017. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Budapesten több helyen is kérdeztem és szinte mindenhol azt mondták hogy 200.000-250.000
2017. okt. 15. 16:53
 7/38 veterán vas ***** válasza:

Pedig annyiból tényleg kijön. ;)

Az már egy másik kérdés, hogy ha nem versenyre kell, akkor minek a cső?

2017. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Motor 5 millió, egyéb felszerelések 8-9. Olyan 14 millió körül van érvényesítéssel és középkategóriás rally versenyautó, nem beszélve még a sok csere alkatrészról + motorról, felfüggesztés ....stb.
2017. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

5 milliós motor ? Ember, miről beszélsz??? Nem WRC-t akar építeni a srác. Veterán Vas úgy emlékszem, szakértő a témában. Rá lehet hallgatni.

Kérdező, ha egy ralis kinézetű autót akarsz a 206-osból, akkor azt elég olcsón meg lehet csinálni. Kel egy hátsó szárny, rali stílusú felnik, egy nem homológ ülés (bár ehhez lehet, kellene az engedélyeztetés is) és a matricák. Szerintem egy igényes matricázás 100.000 forintból megáll. Az ülések beszereléssel 80.000 a szárnyról fogalmam sincs. A felniket túrd ki a neten. Esetleg egy sport dob nem árt hátra, króm vég nem kell rá. Ha ettől jobb érzésed lesz, vágj bele. De tudd, eladni nehezebb lesz, mert mindenki azt hiszi majd, hülyegyerek autó volt.

2017. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
9-edik nem tervezem eladni egy ideig mivel nem azért akarom megcsinálni hogy rá 3 évre eladjam!Köszi a válaszokat :)
2017. okt. 16. 19:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!