Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H-nál, BID típusú...

Opel Astra H-nál, BID típusú kijelzőnél, hogy lehet beállítani, hogy a legalsó sávban a fogyasztási adatot mutassa l/100km-ben? Illetve egy mellékes kérdés, hogy a kijelzőnek a nyelvét át lehet-e állítani, ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2017. okt. 15. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A kormányon lévő bal oldali görgőt kell megnyomnod, majd felfelé, vagy lefelé kell görgetni, akkor írja ki az alábbi infókat: pillanatnyi fogyasztás, átlagfogyasztás 100km-en, elfogyasztott üzemanyag, megtett út, hátralévő út és van ebnne egy stopper is. Ezeket lehet nullázni, ha hosszan nyomvatartod ugyanezt a görgőt 3mp-ig.

Magyar nyelv nincs benne, angol vagy német, ami opcionális.


Van még egy rejtett menü is, ahol ki lehet olvasni a vízhőfokot, generátor töltőáramát, aktuális sebességet, LCD hőmérsékletét, SW verziót ...stb. SETTINGS gomb nyomvatart pittanyésig, majd BC gombot nyomkodva jön elő benne egy halom infó. FONTOS! Ki kell lépni a menüből ugyanezzel a módszerrel, mert ha nem lépsz ki, akkor egy éjszaka alatt lemerül az akkud, ugyanis folyamatosan dolgozik és tesztel a fejegység.... Nem elegendő a gyújtás levétele, azzal még nem szünteted meg a tesztelési fázist annak ellenére sem, hogy gyújtás le és fel után a BC gomb látszólag nem reagál!

2017. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kiveszed a kulcsot, kilep a menubol
2017. okt. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs felprogramozva a BC, akkor sehogy. Fel kell programozni. Op-com, vagy Tech2 diagnosztikai interfész és program kell hozzá. Ha nincs ilyened, otthon nem tudod megoldani.


Lehet állítani a nyelvet, de gyárilag nincs magyar nyelv. (Csak utólagos barkácsolással, EPROM kiforrasztásásval és átírásásval lehet megoldani.)


Az akkulemerüléshez...

Régebben, évekkel ezelőtt valóban volt ez téma az opelfórumon. De én még nem tapasztaltam ilyet. Biztos ami biztos, azért azóta én is mindig kilépek. De nem hiszem, hogy a kijelző a teszteléshez marha nagy áramerősségeket venne fel. Ha 10-12 óra alatt lemerül egy átlagos akku, ott masszív folyamatos több amper áram, és 50-60W teljesítményfelvételnek kell lennie.

2017. okt. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es: NEM IGAZ! Vedd ki a kulcsot, akkor sem fog kilépni fizikailag. 2 napig hagyd ott az autód, ne nyúlj hozzá, majd mérj rá az akku feszültségedre: 11.9 alá le fog menni...


CSAK kilépéssel hagyja abba atesztelési folyamatot, ami teljesen lemeríti az autó akkuját! Nekem is így volt, ezt tapasztalatból írom!

2017. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam ha leveszema gyújtást majd egy perc múlva visszarakom és nyomkodom a BC gombot nem csinál semmit. Újra be kell lépni. Olyankor ki is írja ismét hogy "test mode on" vagy valami hasonló. (CID kijelzőm van.)

Mikor vettem a kocsit nem volt facebook csoport, ennyi fórum, amiről lehetett volna informálódni. A H Astra se volt ennyire tömegautó mint manapság. Így sokszor nem léptem ki. Ahogy fentebb is írtam, sosem volt emiatt akku lemerülésem. Pedig nem használom minden nap az autót. Simán volt hogy így állt 4-5 napot is.

Hozzáteszem, nem mindegy talán hogy egy kis 1.4-es 45Ah-s akkujáról van szó, vagy pl az én dízelem 77Ah-járól. A gyári akku is 70Ah-s volt, ami ha meríti is valami, tovább bírja.

2017. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!