Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorokra nincs valami...

A motorokra nincs valami decibel korlátozás?

Figyelt kérdés

Tegnap kihasználtuk a jó időt a családommal, és elmentünk kirándulni, viszont eléggé rontott az élményen az, hogy folyton zengett a város a motorosok miatt :(

Azt már megszoktuk, hogy délutánonként otthon nem lehet aludni, olvasni, pihenni, a gyerekek is megszokták, hogy suliban gyakran zavarja meg az órát egy-egy hangos motoros, de azt hittük, egy kellemes vasárnapi kiránduláson lesz lehetőségünk csendes, nyugodt környezetben beszélgetni, enni, kávézni, stb.

Tévedtünk, sokan folyamatosan húzzák neki, vagy fene tudja mit csinálnak, de nem hallottuk egymás hangját sokszor, ahogy a magas házak között üvöltött a motor, visszhangzott az egész.


A motorosokat semmiféle előírás nem kötelezi, hogy bizonyos hangerő alatt maradjon a motorjuk?

Ha nem, miért nem?

Ha mégis, akkor miért nem tartatják be?


Mit lehetne tenni ez ellen szerintetek?


2017. okt. 16. 16:00
1 2
 1/14 Alain Delon ***** válasza:
53%
Én rendesen deciblmérővel szerelném fel a rendőröket, és annak a mérése alapján büntetnék a zajos autósokat, motorosokat.
2017. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is ez lenne a jó megoldás!

Ezek szerint akkor jelenleg nincsen ilyesmi? :(

2017. okt. 16. 16:36
 3/14 Armstrong01 ***** válasza:
Lehet baromságot fogok mondani, asszem 110-120dB a max. De azt lehet én tudom rosszul.
2017. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Előírás van csak épp ellenőrzés nincs. Ez MO... most lehetne írni pár nyugati országot ahol a rendőröknek alapfelszereltség a decibelmérő, itt nem.
2017. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos ezeket a vadállatokat csak a hideg tél korlátozza,de tavasszal megint előbújnak a barlangjukból
2017. okt. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Kint a szabadban nem csak te vagy, nem várhatod el, hogy néma csend legyen.
2017. okt. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6

Van átmenet a néma csend, és a megsüketülés között..

Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy azt szerintem elvárhatom, hogy senki ne veszélyeztesse a családomat...

2017. okt. 17. 06:41
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt pedig nagyon rossznak tartom, hogy NINCS LEHETŐSÉG a néma csendre, soha, sehol....
2017. okt. 17. 06:45
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
#5 Anyádnak is kár volt érted letolnia a bugyit!
2017. okt. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9

Neked mi a problémád????

2017. okt. 17. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!