Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennél hengerfejezett Fábián?

Vennél hengerfejezett Fábián?

Figyelt kérdés

Merhetek venni felújított hengerfejes Fabiat?

Miert, mi mehetett tönkre benne H hengerfejezni kellett?



2017. okt. 16. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 1.2-es, akkor annak a kipufogó szelepei szoktak szétégni. Nyugi 150-200 ezer kilométert megint ki fog bírni, ha megcsinálták.
2017. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs azzal nagy baj, mert legalább meg van csinálva. De feltételezem én is, hogy 1.2-es, azok szoktak hengerfejesek lenni. És inkább kihagynám azt a motort, gyenge is és csomó problémája van.
2017. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fabiát nem vennék ha fejezett ha nem.

A mostani autóm motorcserés volt. Komplett fűzött blokkot + hengerfejet cseréltek benne, mert menet közben lelazult az olajpumpa meghajtókereke és beállt a motor.

Mivel az új blokkal teljesen jól működött az autó, megvettem, nem zavart a dolog. Már több mint 120.000 hibamentes kilométert tettem bele a csere óta.

2017. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lényegében fel van újítva úgyhogy mi a gond? Sokminden oka lehetett de valószínűleg már azt az okot is javították rajta. Én azért meg szoktam kérdezni hogy melyik gépműhelyben újították fel. Van amelyik úgy megcsinálja hogy gyári új állapotú lesz a motor.
2017. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen tárcs lazúlt le?
2017. okt. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1.2-esben a 6 szelepes 54 lovas ami nél a hengerfejezés könnyen fel àllhat , az egy gyenge motor lett . Nekem volt 75 lovas 1.4MPI-m 2003-as én hengerfej miatt adtam él és àt vettem fatertól az 1.2-es 12 szelepes 65lovas fabiàt , ezzel soha semmi gond nem volt se faternàl se nàllam én imàdom .

Màrkaszervizben melozok 1.2 6v és az 1.4MPI motoros skoda , seat , vw azaz konszernen bellül ezek a vw motorral rendelkező kocsik rendszeresen jönnek hengerfejezésre , amugy 150-200ezer km-t mondanék rà ha jol meg lett csinàlva akkor ezt bírjàk , ha nem hajtod szét . Én az 1.2 12v 65 lovas motorosakat és az 1.4 16v 101 lovasakat ajànlanàm bennük a hengerfej jól bírja , de én 2005utàni facelifteket ajànlom , mivel nem csak a kinézeten , de a motor gyerek betegségeit addigra ki szűrték és ez a 2 motor ami ez àlltal kiràly lett . Napi vàrosi vagy vegyes hasznàlatra nagyon jók , igaz pàlyàn nem leszel egy versenyző , de az 1.2 12v a 160at lazàn viszi utazoba , a 101 lovas 1.4 16v kb 180-190 amit visz stabilan , ha nincs szét hajtva .

2017. okt. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 5, ez mért lényeges?


Egyébként ezen a képen a 17-es számmal jelölt, ha annyira érdekel. Állítólag típushiba ennél a motornál, a csavarját (18) menetrögzítővel érdemes fixálni.

[link]

2017. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak azért érdekelt “annyira”, mert nem tudtam elképzelni sem, h mégis milyen tárcsára gondolsz. Ezt ugyanis bordáskeréknek hívják.
2017. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!