Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudom idióta kérdés, de egy...

Tudom idióta kérdés, de egy benzinkúttól hogyan kell távozni?

Figyelt kérdés

Ugye egy benzinkúton legalább 2 kút szokott lenni (mindkét oldalán egy-egy töltőállomással) elég szorosan elhelyezkedve. Nemrég lett meg a jogosítványom. Édesapámat/testvéremet már sokszor láttam tankolni, de sosem figyeltem, hogyan hagyják el a töltőállomást. Adott az alábbi benzinkút 4 töltőállomással:

[link]

Vegyünk egy nagyon extrém példát:

Tegyük fel, hogy mindegyiknél egyszerre akar elindulni az autó. Tulajdonképpen milyen kresz szabályok érvényesek ennél a szituációnál és úgy általában egy benzinkúton? Az 1-es kútnál végzett autónak vissza kell tolatnia és úgy kimenni jobb oldalt vagy azon a kis szűk helyen ki tud fordulni? És mi van, ha valaki időközben a 3-as kútnál is ki akar fordulni esetleg pont a benzinkútból jön ki nagy léptekkel egy gyalogos? Kezdővezetőként nekem nagyon nehéznek tűnik itt manőverezni. Várom a hasznos válaszaitokat. Köszi.



2017. okt. 18. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha ilyen közlekedési szituáció gondot okoz, akkor alkalmatlan vagy autóvezetésre.
2017. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben a jobbról jövőnek van mindig elsőbbsége.


A valóságban figyeled mindkét tükröt, körülnézel és csak akkor indulsz el, ha biztos nem mész neki semminek.


Amúgy még az is ritka, hogy 2 autó induljon egyszerre, nemhogy 4.

2017. okt. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1: Gondolom te kuplungpedállal a lábadon születtél meg, hogy ilyen magabiztosan tudsz véleményt formálni egy friss jogsissal kapcsolatban.
2017. okt. 18. 19:09
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ő fárdtolajat fosott már a magzatvizébe is :D
2017. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Ilyenek kapnak jogosítványt.A pofám leszakad...Már ezt is oktatni kell a KRESZ-ben?
2017. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5: Zöldfülűként szerinted honnan a pi**ából tudjam, hogy egy benzinkúton két autó viszonylatában a jobbkézszabály érvényesül-e vagy van-e valami íratlan etikai autós konvenció, amit nekem sosem említettek. Forgalmin sosem jártunk benzinkúton (pedig az is alap lenne, hogy egyszer megmutatják, hogy kell tankolni) és aki úgy szerzi meg a jogosítványát, hogy életében nem volt még benzinkúton családtagjával/ismerősével az azt sem tudja, hogy merre mennyi hány méter. Annak idején neked is biztos elmondta valaki, hogy miként forgolódj a kutak között úgy, hogy közben ne anyázzanak.
2017. okt. 18. 22:13
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem senkinek nem tanították, hogy kell kihajtani egy benzinkútról. :D


A tesco parkolóból azért ki tudsz majd állni egyedül?

2017. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 veterán vas ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha az ehhez hasonló helyzetben, mindig csak szabályok és előírások szerint akarsz cselekedni, akkor rengeteg megoldatlan problémával fogsz szembesülni a közlekedésben.

Több ezer olyan hely van, amire nincs előírás, ahol nincsenek szabályok. Ilyen az említett benzinkút, áruházak parkolói, társasházak belső udvarai, piacok, pályaudvarok rakodói, és vég nélkül sorolhatnánk.

A megoldás:

megmozdulsz az autóval de közben figyeled hogyan reagál a másik(vagy ha van harmadik, negyedik)

Ha elenged, megemeled a kezed és gázt adsz. Ha agresszív, Te engeded el és magadban elküldöd.... ;) Ha nincs tábla vagy felfestés, akkor az udvariasság, vagy a pofátlanság, egyre megy. Lényeg, hogy ne húzd föl magad, és ne törd össze az autót. Más szabály nincs.

2017. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8: Köszönöm szépen, végre valaki tudott normális választ adni a kettes kommentelővel egyetemben. Kezdőként még bennem vannak azok a berögződések, amelyeket a fejembe vertek az oktatás során annak érdekében, hogy mindenben a szabályszerűséget és logikát keressem. Elnézést, ha hülyeséget kérdeztem, de tényleg kíváncsi voltam rá.
2017. okt. 18. 23:23
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,a kérdésed már csak azért is furcsa mert benzinkútnál alig van forgalom,nem kell parázni semmin mert többnyire csak álló kocsik vannak.Nem is kell tudni a szabályokat,elég ha körültekintően és óvatosan közlekedsz,ha nem tudod kinek van elsőbbsége akkor elengeded udvariasságból és kész
2017. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!