Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót vennétek a kettő...

Melyik autót vennétek a kettő közül? És miért? Előnyök? Hátrányok? Ismeri valaki közelebbről mindkét típust?

Figyelt kérdés

Ford Fiesta MK6

Ford Focus MK1


A Fiesta kicsit újabb, de kisebb. A keret 6-700e forint plusz kezdeti költségek.



2017. okt. 19. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Évjárat, km, motor?
2017. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem (akkora) baj ha kisebb az autó, de legyen minél újabb és jobb állapotú.
2017. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs még évjárat, meg motor adat mert egyelőre a keresett típust szeretném eldönteni. Egyébként teljesen mindegy melyik motor. Nem érdekes a fogyasztás. Csak a megbízhatóság számít.
2017. okt. 19. 12:44
 4/9 1passat9 válasza:

Nagyon fontos a Ford? :D

Fordot csak akkor venék ha nagyon jó állapotban van.Ha muszály akkor inkább fiesta,mivel az nem első kiadás és a gyártók már a legtöbb hibát kijavitották rajta.De én akkor is inkább Skoda-t,Opelt vagy Volkswagent vennék.

2017. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkoztam rajta, hogy mi legyen. Főként német autókon. Azonban ford van a családban 1-2. Csak épp az a baj, hogy alig megy mindkettő és így nem jön ki még a típushiba sem: például adott egy 2006-os fiesta 11e km-el és egy 2003-as focus 24e km-el. Így ugyebár nem lehet áldani mert lényegében új autó mindkettő. Igazából mindkét típust nézve az első tulajos, keveset futott és a többihez képest kiemelten drága példányokat nézem, tehát nagyon jó állapotú autót szeretnék vásárolni. Természetesen átnézetem szerelővel is. Mi azért többet utaznánk majd vele a jövőben mint a családtagok. Nagyjából éves szinten 8-10 ezer km-t. Ami még mindig nem vészes. :) Az a baj, hogy a hasonlóan jó állapotú, első tulajos, nem kereskedős példányok skodából, vagy mondjuk egyéb német autóból sokkal sokkal drágábbak. Így érteném az ár/érték arányt. Ezért döntöttem a ford mellett. Nem kell erőgép, mindegy mekkora motorral van. Nem vagyunk versenypilóták. Tökéletes országúton a 90, pályán meg elég bőven a 120-130. Nem nagyon zavar az sem, hogy mennyi idős. Havonta egyszer mennénk vele kb autópályára, néhányszor autóútra és elenyészően kevésszer használnánk BP-en városon belül, mivel olyan jó helyen lakunk, hogy a bevásárlásokat leszámítva sokkal-sokkal gördülékenyebb tömegközlekednünk. Szeretnénk azonban hazautazni a családhoz időnként autóval. Szeretnénk nem kiszolgáltatottak lenni. Ha bármi van akkor tudjunk beülni azonnal. Erre keresem lényegében az autót.
2017. okt. 20. 08:32
 6/9 Németh János 2 ***** válasza:
Focust választanám, kényelmes, jó futómű! Állapotot nézd és lehetőleg benzinest!
2017. okt. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a Focussal azért vigyázz mert kedvelt cégautó volt! de nagyon jó verda és kényelmes is!
2017. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Már ki is szemeltem egyet.


[link]


Kedden meg is nézzük egy szerelő társaságában. :) Illetve lekértem már a nyilvántartást rendszám alapján. A futásteljesítmény úgy néz ki nem machinált. A szerelő mondta, hogy a computer elárulja a valóságot akkor is, ha az óra nem jót mutat. Elvileg több helyen is tárolva van a futás.

2017. okt. 22. 08:56
 9/9 A kérdező kommentje:

Tudom, ez már meghaladja a kérdéseben említett keretet, de arra döntöttünk, hogy jó autót akarunk. Igazán jót, így kicsit megtoldjuk.


Sokan mondták, hogy jobb egy régebbi széria plafonjából válogatni mintsem egy újabb aljából.

2017. okt. 22. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!