Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a tapasztalatok Shell...

Mik a tapasztalatok Shell Helix AV-L 0W30 motorolajról?

Figyelt kérdés

A márkaszervíz állt át erre a korábbi Castrol Edge LL-3 5W30 helyett. Eddig mindig ezt a Castrolt kapta a CAYC motorkódú Octáviám és semmi kifogásom nem volt.


Azért érdekelnek a vélemények, hogy ráhagyjam-e a szervízre vagy eröltessem, hogy továbbra is a Castrolt tegyék bele.

Illetve miért javasolnak 0W30-at, amikor a gépkönyv szerint is 5W30 való bele?



2017. okt. 20. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem azért cserélték ,mert annyival jobb,hogy megéri a castrolt eldobni.

Hanem mert jelenleg azt tudják forgalmazni valamiért.

pl: lejárt a szerződés,vagy a shell annyival olcsóbb,jobb feltételeket biztosít,árban.

Igazából csak üzlet ,és pénz,nem minőség.

A shell ha megkapta a minősítést,akkor nagy gond nem lehet papíron!

A shell kb az a belépő szint ami már kocsiba vállalható,pl nem egy lidl vagy tesco szintű üzlethálózat a piacra dobja a saját márkását...

Inkább maradj a jól beváltnál. :) De úgy,hogy te viszed az olajat,és ha tudod nézd végig.Nehogy simliskedés menjen.

Én a motul-nál tettem le voksomat.

2017. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg hogy milyen minősítéssel rendelkező olajat ír elő a gyártó és guglizd ki hogy ennek az olajnak az megvan-e. Ha igen, akkor uccu neki, mehet a motorba.
2017. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A minősítéssel nincs gond, pont megfelelő.

Saját olajat nem engednek vinni, nézni viszont szabad. Eddig is mindig ott álltam a kocsi mellett.

2017. okt. 20. 17:22
 4/12 anonim ***** válasza:
A gyári gépkönyvek általában felhasználás és éghajlat szerint adják meg az olajokat. A 0W30 az nálunk ugyanúgy megfelel mint az 5W30. Olyan használatnál ahol sok a rövid táv még előnyösebb is.
2017. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem benzines Octaviám van, és tavaly nekem is Helix 0w30-at tettek bele a szervizben (a benzinesbe való változatot).


Most én magam cseréltem le 1 év és 20e km után, és azt kell mondjam erősen csereérett volt, legalábbis a vége ami kijött már meglehetősen sűrű volt és "jó fekete".

Az alapján ahogy kinézett, 2 évre biztos nem hagynám benn, bármit is ír a könyv. (Persze tudom, olajat nem ránézéssel vizsgálunk).


Most Mannol VW OEM 5w30-at tettem bele (ez tudja a VW 507-es szabványt, hivatalosan az autónak elég lenne az 504-es) és 10e km után ránézek hogy alakul.


Azt olvastam több helyen, hogy a 0W30 és az 5w30 között -20 fok alatt van lényegi különbség, ami nálunk ritkán fordul elő.

2017. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Idén januárban éppen volt -20 meg hidegebb is bőven.


Én sem hagyom benne az olajat 2 évig meg 30 ekm-ig, hanem 15 ezrenként vegyesen cserélődik: egyszer sk, egyszer szakszervíz által, hogy megmaradjon a szavatosság és az asszisztencia.

2017. okt. 20. 22:12
 7/12 anonim válasza:

Ha télen garázsban tartod az autót, akkor fölösleges a 0W30, elég az 5W30.

Olcsóbban megúszod, ha kiskerben megveszed a VW 504.00/507.00 jóváhagyású olajat és elviszed egy olyan márkaszervizbe, ahol azt megengedik.

A Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 kisker megfelelője a Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W30:

[link]

2017. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0W-s olajokat nem írnak elő a gyártók, legalábbis döntő töbsségben nem. Egy Octaviához is 5W-s az előírt. Ez persze nem jelenti azt hogy a 0W-ne lenne megfelelő, de a 0W-s olajoknak nagyon kevés autógyártói minősítésük van, ha van egyáltalán. Anélkül meg egy modern motorba rizikós beleönteni "akármilyen" olajat. Persze, a Shell az Shell, meg minden, de nem biztos hogy teljesít minden követelményt ami speciálisan ehhez a motorhoz kellene. Egyébként borítékolom hogy a 0W-s olaj melegen is hígabb picit mint az 5W-s. Hát a fene tudja.. Ott van ugye a bevált Castrol..
2017. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8-as: mutasd meg lszi, hogy hol van az 5W "előírva"!

ELőírva a VW 504-es specifikáció van, ami nem konkrét viszkozitás osztályról szól - van olyan 0W-s, 5W-s stb. olaj ami nem felel meg, és van olyan, ami megfelel.


A márkaszervizek nyilván azt az olajat fogják a k. kuncsaftra rásózni, amin nekik a legnagyobb az árrés abban a pillanatban (pl. a Helix 0W30)

2017. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó, majd mutatok. Előbb viszont te mutass olyan olajat ami nem 5W ÉS megvan a minősítése!
2017. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!