Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj ha ennyi hűtővíz fogy az...

Baj ha ennyi hűtővíz fogy az autómból?

Figyelt kérdés

Ma megnéztem a hűtőfolyadék szintet, és a minimum alatt volt jóval, viszont a kiegyenlítő tartály tele volt folyadékkal. Kb fél évvel ezelőtt töltöttem fel a min és a max közé, mert előtte is a minimum alatt volt, amikor megvettem az autót. Normális, hogy fél év alatt, kb 2000 km mentem ennyi idő alatt, hogy ennyi hűtővíz fogy?


9 éves Ford Fiesta, 1.3 as benzinen autóról van szó.


2017. okt. 25. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hol tudod megnézni a szintet ha nem a kiegyenlítő tartálynál?😐
2017. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Rosszul írtam a tágulási tartály!!!!
2017. okt. 25. 21:56
 3/16 anonim ***** válasza:
Az a kiegyenlítő tartály 😌😑
2017. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De ami a tágulási tartályban van azt nem "méri" a min és a max jelzés. Ezért írtam az hogy a tágulási tartály tele van folyadékkal, mert az külön van a többi fagyálló folyadéktól.
2017. okt. 25. 22:07
 5/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg velem van a baj de nem tudom értelmezni a problémát. Van a kiegyenlítő vagy más néven tágulási tartály. Ez egy és ugyanaz. Nincs több tartály amiben látod a hűtővíz mennyiségét
2017. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
a hűtővíz normális esetben nemigen fogyhat. Ennyi km futás után pláne nem. Nekem is van ilyen autóm, nem fogy belőle semmi. Valahol szivárog a rendszer, vagy hengerfejes kezd lenni a kis kocsi. Szerintem.
2017. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
és igen, én sem értem, hol nézegeted, mivel csak egy helyen láthatod. Nem lehet, hogy valami mást nézegetsz? Ablakmosó, fékfolyadék, ezeknek vannak még lecsavarható kupakjai.
2017. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyjából így néz ki a tartály ami az autómban van: [link]


És ahol megy bele a felső vezeték ott megáll pár deci folyadék. És az külön van a lenti folyadéktól (a képen ahol az alsó vezeték van) és ott van a min és a max jelzés. Tehát a folyadék 2 helyen van, és csak ami az alsó részben van azt a szintet lehet ellenőrizni a min max jelzéssel.

2017. okt. 25. 22:29
 9/16 anonim ***** válasza:

Na tehát. Normális esetben az hűtőrendszer egy zárt kör amiben vákum van (nincs levegő). Ha mész az autóval és az eléri az üzemi hőfokot akkor a kiegyenlítő tartályból az eddiginél is több folyadékot fog igénybe venni hiszen nyit a termosztát és ezzel a hűtő is használatra kerül. Miután leállítod az autót a folyadék nem tér vissza egyből a tartályba de ha 30 percel később nézed meg a szintet ne adj isten leveszed a kupakot akkor már a valós szintet fogod látni. Attól hogy a visszafolyó résznél van egy külön rész azzal nem kell törődni, az érdemi rész az ami a min és max közé esik


Többet nem tudok tenni a cél érdekében

2017. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Fhúú kedves #9-es, van némi igazság a mondandódban, de akkora ordas marhaságok mellett, hogy majd leesett az állam.
2017. okt. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!