Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy számolhatom ki hogy egy...

Hogy számolhatom ki hogy egy bizonyos autó km-ként hány liter üzemanyagot fogyaszt?

Figyelt kérdés
csak kíváncsi vagyok hogy egyes versenyautó milyen sokat fogyaszt bizonyos km-ben

2017. okt. 26. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Megnézed, hogy az adott út alatt hány litert ment.


Megtett 748km-t.

Elfogysztott 70 liter benzint.


70/7,48 = 9,358 liter/100km

2017. okt. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
oké, most ezt értem, de üljek be mindegyik autóba és nézzem meg mennyt ment megy mennyi üzemanyag fogyott el? #NO COMMENT
2017. okt. 26. 11:55
 3/16 veterán vas ***** válasza:
100%

Tudod, hogy mennyi üzemanyag ment a tankba?

Le bírod olvasni a műszerfalról hogy hány kilométert mentek?

Na, akkor liter osztva kilométerrel.

Ennyire bonyolult. ;)

2017. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért, különben hogy tervezted? Kívülről jól megnézed?


Akkor nézd meg a gyári adatot. Annál pontosabb tesztelés nélkül nem lesz. De mivel egy "sportautó" fogyasztása a vezetési stílustól függően lehet 10-100 liter / 100 km elég értelmetlen a dolog.

2017. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

versenyautót kérdezel? Mégis milyet? F1? Rali? Pályaautó? Ferrari, Suzuki? És mit gondolsz, hogy lehet kiszámolni, ha sem a megtett km-t, sem az elfogyasztott üzemanyag mennyiségét nem ismered?

Én tudom pár autóról fogyasztási adatot, 20 és 100 liter közötti értékek.

2017. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 veterán vas ***** válasza:
100%

A végeredmény szempontjából teljesen közömbösek ezek a "egy bizonyos autó" és az "egyes versenyautó" jellegű homályos utalások.

Minden fogyasztás kiszámításához csak az említett két adat kell.

/akár WRC, akár Pistabácsis-Dacia/ ;)

2017. okt. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor áruld már mégis honnan faxból akarod tudni hogy mennyi a megtett km és mennyi az elfogyasztott liter?
2017. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

Lehet rá képletet írni, de nem te leszel az aki ezt felírja meg nem is én.

Amitől függ: teljes tömeg, aerodinamikai koefficiens, gördülési ellenállási viszonyszámok, furat, löket, hengerek száma, keverékképzési arány, áttételezés, nyomatékgörbe, sebességgörbe. Utóbbi kettő miatt integrálszámításra van szükség ahhoz, hogy meg tudd mondani, hogy A-ból B-be haladva mennyit fogyaszt egy autó.

Ha flottul felírtad a képletet, a kiszámolt érték is csak közelíti a valósat (kopás, légsűrűség, stb.)


Amúgy minek neked ilyen képlet, házifeladat gépész szakon?

2017. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hogy a kérdésben a kérdező egyértelműen elméleti alapokra helyezett számításra gondol ha jól értem, nem mérésre. Ezért nem tetszik neki a teletanktól teletankig megoldás. ;)
2017. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A színéből pedig nehéz lesz NO KOMMENT.


Aztán az sem mindegy milyen bizonyos kilométer.

A bizonyos autó adatai meg pláne nem.

2017. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!