Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ékszíj, és a vezérműszíj...

Az ékszíj, és a vezérműszíj az két különböző dolog ugye?

Figyelt kérdés

A vezérműszíj az a motorban található?

Az ékszíj az pedig a generátort forgatja? Ha elszakad akkor milyen következménye van?


2017. okt. 27. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, ez két külön dolog.

Ha az ékszíj elmegy akkor a klíma, a töltés (generátor) illetve szervó és a fékrásegítés is elmehet(autó függő).

2017. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az olaj betöltő nyílást lecsavartam, és láttam egy láncot (olyan mint a biciklinek lánca) az a vezérműszíj? Mennyi időnként kell cserélni?
2017. okt. 27. 22:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Esetleg vezérműlánc lehet, de ha írsz egy motorkódot vagy típust akkor meg lehet mondani hogy mikor érdemes ránézni a láncra.
2017. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1.3 as benzines Fiesta, 12 éves. Motorkódot nem tudok.
2017. okt. 27. 22:29
 5/15 anonim ***** válasza:
HA elszakad akkor a motorodnak annyi.
2017. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Esetleg le lehet venni a szelepfedelet és megnézni hogy mennyire laza a lánc, de nem szokott ezzel baj lenni. 4-500e km körül érdemes jobban odafigyelni.
2017. okt. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A vezérműszíj vagy vezérműlánc a szelepek vezérléséért felelős.

Ha elszakad, akkor annak súlyos következményei lehetnek. Akár az egész motort tönkreteheti.


Az ékszíj a generátort, vízpumpát, stb.-t hajtja. Ha elszakad akkor a szíj cseréje után újra használható lesz az autó.

2017. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

120 ezer km van az autóban tehát akkor még sokára kell cserélni a vezérműszíjt.

És az ékszíjt mennyi időnként kell cserélni?

2017. okt. 27. 22:41
 9/15 anonim ***** válasza:

Mennyinél kell cserélni egyébként?


Nekem is van Fordom, csak az enyhén szólva is nagyobb, ott láncos így másképpen van a dolog. (TDCI)


Viszont a másik járműnél szíj van, és mivel nem lehet már gyárit kapni hozzá, csak utángyártottat, így sűrűbben kell cserélni. (Most fejből nem tudom, hogy mentek a cserék.)

2017. okt. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, ez két különböző dolog. Ha a vezérműszíj szakad le, akkor a motor jelentős mértékben károsodik, több százezer is lehet a javíttatás, vagy akár milliós, autófüggő. Ha az ékszíj szakad le maximum elmegy a generátortöltés,hűtés,kormányszervó,klíma. Nekem Toyota Hiacenál szakadt le egyszer, nem vettem észre hogy forr a víz, egyszer csak azt vettem észre hogy a motorháztető a pofámba csapódik, felrobbant a hűtő, de járhattam volna rosszabbul is, ha pl. hengerfejes lesz az autó. Egy szóval, a vezérszíj drágább mulatság, ha leszakad, az ékszíj már nem olyan vészes.
2017. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!