Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap kellemetlen szituba...

Tegnap kellemetlen szituba kerültem egy szirénázó mentővel. Jobb lett volna ha gyorsítok?

Figyelt kérdés

Ma jó minőségű ám de keskeny igaz úton haladtam. egyszer-csak mögöttem a szirénázó mentőautó. lehúzódni oké.

igaz lehúzódtam a fehér vonalon mentem de megelőzni nem tudod a szembe forgalom miatt (mint írtam keskeny út) Az út széle felázott traktor taposta 20-40cm mégy saras nyomvályú

k. 100-al haladok Ha lehúzódok 40-60km/h-al tuti az árokba kötök ki.

Oké félre állok. Ha satufék útról le, hogy minél hamarabb elengedjem a mentőt tuti belém jön. Így hát közepes erősséggel lelassítottam kezdem lehúzkodni már félig a sárba jártam hallatom hogy a kövek féltéglák verik a kocsi alját, eddigre már csak 30-al mentem de durva volt. Erre mint látok mutogatnak meg magyaráznak a mentősök. Ez az egész 7-10s alatt játszódott le.

De könyörgőm hova húzódjak le 1-2 másodperc alatt.

Szembefoglalom nagyon erős volt péntek délután mindenki húzott haza a melóból

Az út olyan keskeny hogy két kamion nem fér el egymás mellet az egyiknek le kell menni a sárba különbem a visszapattanójuk összeér. (láttam már két akaratos kamionost) Tehát esélytelen hogy 3 autó elférjen az úton .

Szóval inkább gyorsítani kelet volna az első kereszteződésik vagy amég csak látom a visszapillantóba a mentőt. (a gyorsítás megy 2.4 190le)


2017. okt. 28. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jól csináltad, nem kellett volna száguldozni a mentő előtt! A mentős meg mutogasson ahogy akar, te segítetted az elhaladását de árokba nem fogsz fordulni miatta se a kocsidat összebaxni .
2017. okt. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Beviz Elek ***** válasza:
Hogy kerültek hirtelen olyan közel a mentősök? Éjszaka, lopakodó üzemmódban (világítás nélkül) közelítettek meg?
2017. okt. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben célszerűbb a megengedett sebességgel menni vagy ha nem félsz a trafitól akkor gyorsítani és ott elengedni ahol van hely.


Ha simán mentél volna tovább 100-zal még akkor is jobban haladnak, mintha lelassítasz 30-ra de ő még nem tud megelőzni és neki is lassítania kell.

2017. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha mentőt lát valaki mindenki lassít ,fékbe lép ,hogy mielőbb elhúzzon valamerre .Ezt pontosan tudják a mentősök is. Előtte felvezető kocsit játszani nem túl szerencsés és nem is szabályos szerintem.
2017. okt. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés felvezető kocsit játszani, de ha nincs hely arra hogy lendületből kikerüljön vagy sűrű a szembejövő forgalom akkor a lassítás/megállás az nettó szopatás. Olyankor ha továbbhaladsz a következő biztonságos félrehúzódási lehetőségig még mindig kevésbé tartod fel a mentőt, mintha megállnál előtte amikor nem tud kikerülni.


Ha meg ilyen helyen látod, hogy van 300 méterre egy buszmegálló akkor odalépsz és ott kiállsz..


Normális emberek némi rutinnal el tudják dönteni mivel szopatják meg legkevésbé a megkülönböztető jelzéssel haladó jármű vezetőjét. A salátáknak meg úgy is mindegy mit írunk.

2017. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazából a szembe jövökkel kellett volna talán jobban kooperálni, szóval azoknak is úgy megállni lelassítani hogy cikk cakkban ki tudjon kerülni a mentő,szóval előzni tudjon. És lehet mivel még folyamatosan gurultál és nem álltál meg ezért nem tudott kialakulni megfelelő lyuk a szembe jövők és közted.
2017. okt. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy miniszteri delegációval jártam így, Audi TT- rendőrautó volt a felvezető autó, a seggemben villogtatva, 120- ig gyorsítottam előtte, mire félre tudtam húzódni. Oszt mikor elment a delegáció, utánuk eredve tudtam menni át a városon a pirosokon keresztül is, ahol rendőrök biztosították a forgalmat.
2017. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Így van, te is kérdező, és a szembejövő is állóra kellett volna fékezzen, aztán a mentős elmegy. De ahogy értelmezem, a szembejövők is bassztak rá a mentőre.
2017. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudtok olvasni? Nincs annyi hely, h lehúzódva elférjen még egy kocsi. Nálam is két oldalt szalagkorlát volt. Nem volt hely három jármű számára.
2017. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De ha megáll mindkét oldal megfelelő térközzel ,a mentő ki tudja kerülni őket szlalomozva
2017. okt. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!