Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros jogsi kezdőként?

Motoros jogsi kezdőként?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném letenni motorra a jogsit úgy, hogy totál kezdő vagyok és eddig csak személyautót vezettem. Szerintetek van értelme egyből letenni az "A" kategóriát (A2 utánit) vagy inkább menjek végig az évek folyamán a szamárlétrán: A1->A2->A? A másik kérdésem, hogyha nincs motorom, akkor a tanfolyam során adnak nekem vagy hogyan működik ez? Milyen felszerelést kell vinni a gyakorlati foglalkozásokra (bukósisak alap, azon kívül még valamit?)?

2017. okt. 29. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mehet egyből az "A", ha megvagy 24 éves. A többit az iskolától kérdezd meg! Vagy esetleg csináld meg az "A1" kategóriát, ami "B" birtokában szinte semmi, és utána a teljes "A"-t két éven belül.
2017. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, megvagyok 24 éves. :) A kérdés igazából az, hogy "A" kategóriánál rendes nagymotorral oktatnak? Mert akkor az úgy nem lenne vicces kezdőként.
2017. okt. 29. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Tedd az A-t le, én is azt csináltam. Előtte SOHA nem ültem motoron, még robogón sem.

Nem volt ezzel gond, ott is előbb egy 125-ösre ültettek, majd 2 óra után jött egy 250-essel egy kicsi, majd Hornet és CBF600. Általában ezen a kettőn szoktak vizsgáztatni a legtöbb helyen.


Épp azért mész, hogy megtanulj. Az A1-et én is fontolgattam, mert a B már megvolt, de árban nem volt sokkal drágább ez végül, mivel ha sosem ültél motoron ott is tuti kellene venni plusz órákat. (Az alap óraszám a B mellé könnyített A1 esetén baromi kevés, ha nem motoroztál.)



Motort adnak, felszerelésből az iskoláknál le van írva, de bukósisak, kabát, magas szárú cipő (érdemes motorosat venni), kesztyű és térdvédő szokott kelleni. Utóbbit, illetve protektoros inget/kabátot sok helyen tudnak adni is, de érdemes venni, mert előbb utóbb neked is kelleni fog. (+ Melegben nem kellemes a más által már összeizzadt cuccokat felvenni.)

2017. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor tényleg érdemesebb egyből az A-t letenni. Én attól féltem, hogy rögtön felültetnek majd nagymotorra, mert arról szól a kategória, de akkor nem.


Így tél közeledtével érdemes elkezdeni a rossz időre való tekintettel? Nem le az baj, hogy nedves az út? Legközelebb decemberben indul tanfolyam, amire be tudok jelentkezni, de arra már elég hűvös lesz gondolom.

2017. okt. 30. 00:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Hat, a tanfolyam ele ugyis a kresz, majd a tanpalya.

Bar igy telen nem lesz annyira jo buli a motoron ulni. (Tanpalyan meg hagyjan, de a forgalomban erosen huvos tud lenni.)

2017. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!