Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autok sebesség valtója nekem...

Autok sebesség valtója nekem nem logikus ha pl van egy 1.2cm3 kis motoros 5 sebesség váltóval felszerlve akkor miért nem lehet pl egy 2.4cm3 is motorba pl 10 fokoztau sebsség váltót be szerelni?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 06:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

jó kérdés..amikor negyven tonnát vittem+önsúly, akkor bizony kellett a 16 fokozat, amikor csak a traktorral gurultam, akkor elég volt öt fokozat..


szóval a személyautónál fő szempont a kényelem, erre hangolják a váltót. Tíz fokozatot nemigazán tudna mindenki kezelni.

2017. okt. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Abban mi a logika, hogy a lökettérfogathoz arányosítanád a fokozatokat? Ez még női logikával is meredek. :) Ha logika szerint építenék, akkor pont a kis motorhoz kerülne a több fokozatú váltó, hogy jobban be lehessen osztani az erejét. Csak a kis autók olcsók, az 5-ös váltót pedig olcsóbb gyártani. Személyautóban nem sok értelme van a tíz fokozatnak.
2017. okt. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Tomcatters ***** válasza:
Latom, nem igazan ertesz a dologhoz:D Nem a sebessegfokozatok a lenyeg, hanem az attetelezes ..... vn kulonbseg 5 es 5 fokozatu valtok kozott .. nekem van egy 1.4 corollam es egy 2 lit accord a 2 literes accord 2. fokozata, kb akkora attetelezesu majdnem mint a kis 1,4 3. fokozata :D az 1,4 be attennem a 2,0 valtojat, szornyen lomha lenne vele 1,4 valto 5. fokozata vegattetel 190km/h durvan 6000tilt(6300) fordulatnal , mig a masik 5.ben 6000 220km/h korul van, tiltasa (7100 kb) nagyon mas Ugy kell elkepzelni egy- egy 5 sebesseges valtot, mint 2db tortat van egy kisebb torta, amit 5 fele vagnak es van egy joval nagyobb amit 5 fele vagnak nagyobbnak nagyobbak lesznek az 1 szeletek , amivel az 1,4 el se birna ... nem kell azert 15-20 fele vagni XDD semmi ertelme, meg annyit valtogatni....
2017. okt. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
ohh ertem mar ha pl egy izmos labu kigyurt labu pasi teker egy biciklit egyenes uton lekisebb fokoztaba mint köbcenti példmara kunyul szegeény mint álat de nem tud levaltni kisebb fogas koszurura akkor mint nem konyitok hozzá? mivel pl bicikli fogaskoszu kiosztas is pl valtok fokozata uristen
2017. okt. 15. 07:16
 5/25 A kérdező kommentje:
hat nagyobb köbbcenti nagyobb erö mint az erös láb egy biclkilit hajt igen es egy jo erös labu kerékpáros igen is feljaht a dombra kisebb fogoskoszoruval nem?? hogy jönn ide a torta??
2017. okt. 15. 07:18
 6/25 A kérdező kommentje:
rendorseg autopálya candaba pl a hemi motoros dodge cahrger uldözö autja 10 fokaztu autmata valtos de ez csak nekik lehet uldözesre autopályan amugy meg 8 fokaztu a normál kisebb fordulat gyorsabb auto persze egyenesen mi köze az átetelnek hozzá? ha egyszer igen is birja a motor es birja lábam is a bicklit hajani akkar a legnehzebb is ha edzet is jo erös nincs benn logak akkor se vagyis nem lehet csak kulonleges autokban uldözésre szerintem
2017. okt. 15. 07:26
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Na, ebből egy kukkot nem lehet érteni. Valami titkosírást használsz, vagy csak szimplán nem tanultál meg írni?

A 10 sebességes váltó lényege az, mint a 20 megapixeles fényképezőé. Ha nagyobb a szám, megveszi a paraszt, mert azt hiszi, hogy jobb.

2017. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
jaj nem ertetél meg mindegy csak pédat hoztam fel kerákpáriztál mar? gondolom nem lekönnyeb fokaztba kunyultál egész uton ugy tekertéljart lábad minta dugnyu vagy levaltotál kis fooztra ahol mar nem kelet annyit terned megis gyorsabban haldtál nem??
2017. okt. 15. 07:36
 9/25 A kérdező kommentje:
nem kapok logikus választ sajna egy jaguar x type ami 2,5 v 6 os motor van abba 4 fokkozatu auotmata valto van fuggetlen az átételzés ide vagy oda de erzni lehetet hogy bizony auto pályán igen is meg elférne leglább vagy 2 fokkzatal több minimum
2017. okt. 15. 07:41
 10/25 A kérdező kommentje:
es sajna nevesetek ki de bizony én érzem ezeket föleg autopályan elferne meg minden auton minimum meg 2 fokozattal több segesség
2017. okt. 15. 07:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!