Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen tudok motorral közlekedn...

Télen tudok motorral közlekedni rövid távra? (5-10 km) vagy nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés

Vidéken lakom külterületen, ezért vagy így, vagy gyalog, vagy biciklivel tudok közlekedni.

Részben murvázott földút van, részben betonút. Jeges úton gondolom nem tudok menni de a havas út még rendben lehet?


2017. okt. 29. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Csak szárazidőben érdemes használni, mert vizes, csúszós, nyálkás úton nagy az esés veszélye kanyarban.
2017. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Télen sincs állandóan zimankó, de csak ismételni tudom, amit az első írt: száraz úton, száraz időben.

Ebben az a kellemetlen, hogy nem csak az elinduláskori időt kell figyelembe venni, hanem azt is, amilyenné válhat néhány óra múlva.

Télen a víz minden formája veszélyes, köd, víz, jég, hó.

Számíts arra is, hogy ezek foltokban is előfordulhatnak.

A hidegben motorozás akkor sem kellemes, amikor átéled, de jó, ha tudod, hosszú távon is megérezheted a hatását, ha évek múlva reumatikus tünetekkel járod az orvost, annak a téli motorozás is oka lehet (meg persze sok más)

2017. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Illetve még annyit a biztonságos motorozáshoz, hogy azt neked kell felmérni, mennyire biztonságos, de ha lehet akkor csak nappal motorozz, amikor jók a látási viszonyok, egyértelműen látod, hogy mi van előtted.

Sötétben, lámpa fénynél csak találgatod, hogy száraz, vizes, vagy jeges-e az út, száraz úton is lehetnek, vizes, vagy jeges foltok.

2017. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak ha száraz, más esetben megelőlegezhetsz egy törést is magadnak.
2017. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
talán ha csúszik az út akkor nem 100 kell menni, amúgy nincs olyan útviszony amin ne lehetne menni ami gáz az a többi közlekedő a hideg és az eső vagy hó
2017. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez erősen motor és gumi függő is, ezt még nem hozták nagyon fel.

Mondjuk egy majdnem teljesen sima gumis sportmotorral nem épp ideális még a murva vagy 2 csepp eső sem. De egy cross motorral a sáron is könnyen el lehet evickélni.


A jég veszélyes, de valamennyi víz annyira nem, ha a kanyarokat nem őrült módon veszi az ember, hanem odafigyel és mondjuk lelassít előtte.


De amúgy teljesen jégen sem kizárt a motorozás, random youtube keresés: https://www.youtube.com/watch?v=QjV-d1844TU ;)

2017. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem is azzal van a gond, hogy csúszik az út, hanem a hideg miatt szétmennek az izületeid.
2017. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak csontszáraz úton, de ha erős fagy van előfordulhatnak minimális jegesedések, plusz egy alap gumival szerelt motornál a gumi felkeményedik ami végett még száraz úton sem lesz oylan jó a tapadása és azzal lehet nagyokat borulni.

Én egyszer kockáztattam meg pár éve télen amikor épp -10 fok alatt volt hogy motorral mentem el 8 km-re arrébb lévő kisvárosba egy fontos dologért, nem volt kéznél az autó,és időm sem volt túl sok. Megkockáztattam a motorozást alaposan beöltözve de így is eléggé csúszott, hiába volt száraz minden, fékezés sem volt valami biztonságos.

2017. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
enduro, vagy pitbike-ra gondoltam, szóval nem rendes nagymotorra, hanem afféle motoros biciklire. nem mennék 40-nél gyorsabban.
2017. okt. 30. 00:57
 10/11 A kérdező kommentje:
nekem az is elég, ha dombra fel nem tekernem kell, hanem felhúz a motor. igazából körülbelül csak ennyi a lényeg. hideg ellen meg felöltözök, de gondolom ha 40-el megyek nem fognak rámfagyni a csontjaim
2017. okt. 30. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!