Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb oldali tükör nélkül...

Jobb oldali tükör nélkül közlekedni?

Figyelt kérdés
Veteránosoktól/ladásoktól (de úgy mindenkitől aki csak bal tükörrel közlekedik) kérdezném, hogy hogyan lehet csak belső és bal oldali tükörrel közlekedni? Értem én, hogy úgy az adja vissza a feelinget, de semmi veszélyérzet, kényelmetlenség a folyamatos forgolódás miatt? Vagy úgy egyébként hogy oldjátok meg az egészet? Tolatásnál, akár sávváltásnál nem zavaró?

2017. nov. 1. 01:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mert nem látni rendesen ki olyankor. Lehet ez egyénfüggő, de én szeretek körbelátni a kocsimban. Hány olyat látok, hogy csak kb. fél fejjel magasabban van a szeme valakinek a kormány felső ívétől...


#5 válaszolónak: érezni ott hogy mennyire nyúlik túl a kocsid, nem kell ahhoz kockaladának lennie, hogy tudd hol az eleje vége.

2017. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Körbelát az is, aki alacsonyan ül, nehogy már azt hidd, hogy nem látunk ki az autóból :))
2017. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

# 11

"érezni ott hogy mennyire nyúlik túl a kocsid"

Már akinek.

Én egész csomó embert ismerek (főleg, de nem kizárólag nőket és idősebb férfiakat), akiknek vezetés közben fogalmuk sincs, hogy az évek óta használt kocsijuk meddig nyúlik.


# 12

Minél alacsonyabban van a sofőr feje, annál több a holttér a kocsi előtt és mögött. A KÖHÉM-rendelet szerint a kocsi előtt a talajt legalább 5 m-től látni kell, ami nem mindenkinél valósul meg. De még ha meg is van, akkor is nehezebb észrevenni egy közel lévő kisgyereket a leengedett ülésből.

Én már egyszer majdnem kivasaltam egy kisgyereket egy parkolóban, mert a kocsi mögé állt, és semelyik tükörben nem látszódott. Szerencsére lassan tolattam a gyalogosok miatt, és időben kiugrott a takarásból.

2017. nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jó, hát a kisgyerek az mindig ott lehet, bárhol, ezt tudjuk.

Amúgy az, hogy hol van pontosan az autó orra, csak szűk manőverezéseknél, parkolásoknál számít. Forgalomban nem kell annyira centizni, hogy ez számítson.

2017. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A másik hogy egyesek "menőnek" tartják, meg sportosnak ha fekszenek a kocsiban... nekem a biztonság, meg hogy lássak ki abból az autóból fontosabb, és még kényelmesebb is (nekem legalábbis), pedig nem kisbusz meg egyterű amit vezetek.
2017. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!