Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Prius HSD motorja...

Roli96 kérdése:

Toyota Prius HSD motorja hogyan üzemel?

Figyelt kérdés

azt tudom hogy intenzívebb gyorsításkor bekapcsol és rásegít a HV motornak, de amint abba maradt a gyorsítás le is áll, vagy feltölti az aksikat? mert az önindítót elég sokszor használná akkor, valaki tud valami oldalt, vagy tömören leírná mikor is megy a motor?

előre is köszönöm



2017. nov. 5. 14:40
 1/4 anonim válasza:

Első, a Priusokban nincs önindító és generátor külön, egy szerkezet látja el a két feladatot, úgy nevezett napkerék a szerkezet neve.


Az elektromotor elinduláskor segít rá az 1.8-as benzin motorra nagyobb gázadások nélkül 50km/h-ig hagyományos Priusban, gyorsításokkor, és elektromos üzemben dolgozik. A generátor lassításokkor, motorfék vagy üzemi fék alkalmazáskor tölti visszafelé az akkumulátort, motorfék hihetetlenül erős. Nem sok fékbetétet kell cserélni. :)


Van az úgy nevezett újabb, ,,komplikáltabb" szerkezet. Plug-in Prius, aminek az akkumulátorát töltheted elektromos hálózatról, kútról is, ez a fajta elektromos üzemben akár 80km/h-val papíron 25, de személyes tapasztalat alapján inkább olyan 16-7 km-et lehet vele utazni, tud menni a benzinmotor üzemeltetése NÉLKÜL, emisszió mentesen.


Nagyjából ennyi, de ha hülyeséget írtam volna elfogadom, és nyugodtan kijavíthat bárki.

2017. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"egy szerkezet látja el a két feladatot, úgy nevezett napkerék a szerkezet neve."


Hát nem egészen az a napkerék.

Bolygóműre keress rá, hogy működik, annak az egyik fogaskereke a napkerék.

Amire te gondoltál, az a motor-generátor.

2017. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ezt értem is, én csak arra gondoltam ha intenzivebben elindulok tegyük fel ki kell ugrani egy forgalmas utra akkor elindul a benzin üzem ami rásegít a gyorsításnál, és ha 50 nél visszább veszem a gázt akkor vissza áll csak elektromos üzemre és leállítja a benzines motort vagy az megy addig amíg vissza nem tölt az aksira valamennyi energiát? arra akarok kilyukadni hogy csinál e olyat hogy elindul hajt 3-4sec ig majd leáll, és ezt többször
2017. nov. 12. 14:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag nem keveset megy a benzinmotor és ezt az elektronika szabályozza. Elsősorban amikor áll a kocsi, akkor nem jár, illetve lassításkor és guruláskor, amikor viszont tölti is vissza az akksikat álló benzinmotor mellett. Az elektromos motor csak kiegészítő szerepet tölt be, elsősorban a gyorsításoknál segít. Önindító gyakorlatilag nincsen, ahogy írták is, illetve nem kell félni a sok indítástól sem, hiszen 20 évesen is problémamentesen üzemelnek.
2017. nov. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!