Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az oka, ha a kötelező...

Mi az oka, ha a kötelező biztosítás 40%-al drágul tavalyhoz képest ráadásul úgy, hogy jobb a bónusz besorolás?

Figyelt kérdés

A00->B01

2016->2017

+40%


Ugyanannál a biztosítónál évfordulós biztosítóváltással kalkulálva:

B01

2017

csak +9%



2017. nov. 7. 10:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem "csak" 15%-kal lett drágább. Egyébként mostanában hallottam (ellenőrizni nem tudom a valóságtartalmát), hogy bizonyos biztosítók nem engedik az újra-kötést.

Vagyis ha emelkedett a biztosításod díja (márpedig tuti, hogy emelkedett), és új szerződőként kedvezőbb lenne, felmondás után nem engedik újra megkötni saját maguknál, mehetsz másik biztosítóhoz.

Valaki találkozott már tényleg ilyennel? Kb. 2 hónapja hallottam először róla.

2017. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Nem olcsóbb kedves utolsó, épp hogy nem!!!!"


Jó akkor én hülye vagyok, hogy szeptemberi átkötéskor azenyém olcsóbb lett :D

2017. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok, ha az alkusz cégen kikalkulálod a díjat és kidobja mondjuk a Uniqa biztosítót, akkor érdemes felmenni az Uniqa honlapjára és ott is kikalkulálni, mert ott viszont tényleg kedvezőbb a kalkulálthoz képest. Csak kérdés, hogy megéri-e intézkedni nekünk, amikor az alkusz mindent elintéz helyettünk.


Tény, hogy sokkal drágábbak lettek a díjak sajnos, mindig találnak buta magyarázatot az áremelésre, kérdés, hogy ezt ki veszi be.

2017. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Meddig lehet felmondani?
2017. nov. 7. 14:26
 15/17 anonim ***** válasza:

Elsőnek, de a kérdező számára sem érdektelen:

Törvénymódosítás miatt már nincs olyan, hogy felmondom és újra kötöm ugyanott, s így olcsóbb lesz.

Más biztosítóhoz lehet menni, de az újrakötés után nem lehet eltérés a folyamatoshoz képest.

Ez nem zárja ki az emelkedést természetesen.

2017. nov. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy reggel óta kijavította az adott biztosító az újrakötéskori díjszabást. Így már ott is csak az emelt áron lehet megkötni. Persze előtte jelezve lett nekik.
2017. nov. 7. 16:50
 17/17 A kérdező kommentje:
www.insura.hu itt érdemes kalkulálni? Mert úgy tűnik nem frissek az értékek, mert az adott biztosító oldalán szereplő kalkulátorra rámenve már sokkal drágább összeg szerepel a végén. Vagy ha itt megköti valaki akkor fix az összeg?
2017. nov. 7. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!