Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Léghűtéses motor mennyire...

Léghűtéses motor mennyire használható városban?

Figyelt kérdés
Yamaha Virago-t szeretnék venni, csak aggaszt, hogy léghűtéses, én pedig többnyire csak városban használnám ahol nincs menetszél. Honnan tudhatom, hogy túlmelegedett, és ideje pihentetni? Egyáltalán kb mennyit lehet vele menni?

2017. nov. 7. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen nyugodtan lehet városban is használni semmi baja nem lesz, úgy vannak ezek megtervezve, hogy lassú tempónál is elegendő legyen a hűtése. Nekem egy T100-am van, 2011-es ami szintén léghűtéses, egyedül egy olajhűtő radiátor van rajta.


Ha nem folyamatosan teljes gázon van használva semmi gond nem lehet.

2017. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha kicsit visszanézel az időben, korábban szinte csak léghűtéses motorok voltak milliószámra a világon.

És működtek sok-sok évtizeden át. ;)

2017. nov. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor bízom benne, hogy bírni fogja a városi használatot. De ha ennyire megbízhatóak ezek, akkor miért nyúltak a bonyolult vízhűtéses rendszerhez? Az továbbra is érdekelne, hogy honnan tudhatom, hogy a gép túlmelegedett?
2017. nov. 7. 17:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azèrt váltottak léghűtésre mert nem mindig adatik meg az a luxus hogy ha nagy gázzal mész lesz sok levegőd. Pl hegymenetnél egyszer meg kell álnom( mátraszentimre felé)
2017. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 veterán vas ***** válasza:
100%

Az üzlet, a üzlet. ;)

A gyárnak sok mindent megéri túlbonyolítani, újítani, kísérletezni, valahol ezzel is növelheti az árat.

Amúgy sokkal csendesebb a vízhűtéses blokk.


A túlmelegedés -egyik- jele:

nagy gáznál a motor hangja hirtelen elvékonyodik, és beáll, mint a beton. Dugó megragad, lánc megáll, blokkol a hátsókerék, és........ repül a motoros. :(

Ehhez azért sokáig és erősen kell terhelni a motort.

2017. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
@veterán vas, az általad vázolt szitu, inkább már a túlmelegedés végkövetkezménye. Az érdelne, hogy ezt a jelenséget hogyan tudnám megelőzni. Mik az előjelei?
2017. nov. 7. 17:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Másik meg a környezetvédelem, a pontos technikai részleteket nem tudok, de például a T100-asom utódja is már vízhűtéses és a környezetvédelmet jelölték meg szempontnak.


Gondolom a károsanyag kibocsátások másként alakulnak, bár egyébként fizikai szempontból elvileg a léghűtéses motorok magasabb üzemi hőmérséklete ideálisabb a motor szerkezeti elemeinek, de ezt is csak úgy hallottam.


Egyébként a modern gépeken már van külön szenzor rá, mondjuk az általad említett típussal nem találkoztam még, de csodálkoznék ha nem lenne rajta visszajelzés a hőmérsékletekről. Az meg időben jelez ha melege van a blokknak.

2017. nov. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én attól is függővé tenném a hűtést, hogy mi a felhasználás módja és a leadott teljesítmény. Nem véletlenül alkalmaznak a teljesítmény növekedésével előbb olaj-levegő majd vízhűtést.
2017. nov. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 veterán vas ***** válasza:
100%
Nem tudom minden Virago típus rendelkezik-e hőmérővel, ha jól emlékszem a 90-es évekbeli 535-ösnek gyárilag van. Amúgy kapható típusfüggetlen olajhőmérő is. Abban az a nagyszerű, hogy csak az olajbeöntő sapka helyére kell csavarni, és már kész is. Bimetálos, belelóg az olajba. Nem kell hozzá semmi villamos bekötés, sem óra állvány. ;)
2017. nov. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nagyon felmelegedett motor látványosan erőtlen lesz, nem bír felpörögni, ilyesmi. Ez így van láncfűrésznél, fűnyírónál, motornál, de még léghűtéses autóknál is. Tapasztalatlan felhasználónak is nagyon feltűnő az erőtlenség, olyankor kell megállni.
2017. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!